Google için mobil aramaları daha öncelikli!

Yenilikçi ve öncü çalışmaları ile bilinen Google mobil kullanım için büyük bir ismim atıyor. Google’ın trend analisti Gary lllyes pazarlama konferasında mevzu ile alakalı izah yaparak mobil indeksinin daha aktüel olacağını anlatım etti.
Google için mobil aramaları daha öncelikli!Google için mobil aramaları daha öncelikli!
Bir arama motorundan çok daha fazlası olduğunu yaptığı yeniliklerle kanıtlayan Google yeni bir ismim daha atıyor. Geçtiğimiz günlerde Sprayscape kamerası ile gündeme gelen koca şirket şu an de mobil güncellemeleri ile ön planda yer alıyor. Birkaç senedir mobile yönlenen ve bu yöndeki çalışmalarına ağırlık veren arama devinin mobil telefonlardan yapılan aramalar için hususi sonuçlar göstermek üzere yenilikler yapacağı anlatım ediliyor. Google bununla alakalı ilk adımı 2015 senesinde attı böylelikle mobil cihazlar üzerinden yapılan aramalarda kullanıcılar değişik sonuçlarla karşılaşmaya başladı. Bu şekilde ismim atılmasının nedeni ise mobil kullanıcılarının daha hummalı arama yapıyor olması olarak gösteriliyor. MOBİLE ÖNCELİK VERİLİYOR Arama yoğunluğunun mobil de daha fazla olmasından ötürü masaüstü bilgisayarların ve mobillerin arama sonuçlarında değişikliğe gidilmesine sebep oldu. Bununla alakalı açıklamanın ise Pubcon adlı konferansta analist Gary Illyestarafından yapıldığı belirtiliyor. Yapılan açıklamaya göre Google masaüstü bilgisayarlar ve cihazlar için arama indeksi tutacak ama bu indeks mobile göre biraz daha geç olacak. İlk indeks mobil cihazlarda olacak ve masaüstü bilgisayarlara daha geç ati GOOGLE KÖKLÜ BİR DEĞİŞİM YAPIYOR Google bununla beraber sitelerdeki mobil öğeleri daha çok ön plana çıkaracak. Mobile daha çok yöneleceğini deliller nitelikte adımlar fırlatan teknoloji devinin arama sonuçlarından daha çok kullanıcıya erişmek ve mobil de üst sıralara çıkmak için sitelerin yarışacağı bir döneme girildiğini işaret ediyor. Bunun için hususi sürüm geliştirdiklerini de açıklayan Gary Illyes sistemin önümüzdeki bir kaç ay içerisinde uygulanacağını belirtiyor. Arama motoru sitelerin mobil sıralamalarını masaüstü içeriklerden çekerek gösteriyor. Bu yüzden yapılacak uygulamanın masaüstünden yapılacak arama sonuçlarını ne denli etkileyeceği ile alakalı henüz bir izah yapılmadı.
Google için mobil aramaları daha öncelikli!Google için mobil aramaları daha öncelikli!
VERİ TASARRUFU DA OLACAK Google’ın mobil ile yenilikleri bununla da sınırlı kalmıyor ve yakında şarj tasarrufu yapılacak bir sisteme geçileceği de anlatım ediliyor. Günümüz mobil cihazlarının mühim bir problemi olan şarj için Play Store üzerinden yapılacak indirmelerde yeni bir sistem uygulanacak. Bu şekilde uslu telefon kullanıcıları az kalan internetlerini de ekonomik bir şekilde kullanacak ve tasarruf sağlayacak. Sistem ile alakalı test çalışmalarının başladığı söylenirken yazılım olarak büyük bir kısmınında bitmek üzere olduğu izah edildi
loading...

Yorumunuzu Bırakın