Google Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır

Google Fotoğraf Yedekleme Nasıl YapılırGoogle Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır
Google Fotoğraflar

Google fotoğraf yedekleme nasıl yapılır ? sorusuna yanıt vereceğiz bu yazıda. Google fotoğraflar kullanarak kaliteliyatışmak hızlı ve güvenilir şekilde tüm fotoğraf ve videolarınızı yedekleyebilirsiniz. Cep telefonu kullananlar için büyük mesele olan fotoğraf yedekleme olayına güzel bir çözüm getirmiş Google Fotoğraflar. Büyük arşiviniz olsa dahi Google bu fotoğrafları sruhsat için ücretsiz barındırıyor. ( Kalitesini orjinal değilyatışmak iyileştirilmiş seçeneğini seçmek şartıyla )

Google Fotoğraflar hizmeti bir çok aygıtdan erişime ruhsat veriyor. Mac yatışmak Windowsyatışmak Android ve İOS aygıtlarınız için aynı yerden erişebilme imkanı sağlıyor. Bu sunduğu güzel seçenekler ile aygıt değiştirseniz dahi Google Fotoğraflar da fotoğraflarınız durmaktadır. İstediğiniz aygıtdan diğerine aktarım yapabilirsiniz.

Google Fotoğraf Yedekleme Nasıl YapılırGoogle Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır

Google fotoğraflar nasıl kullanılır

Fotoğraf ve Videolarınızı bu tür bir bulutta saklı tutmak sruhsat alabileceğiniz en iyi tedbirlerden biridir. hassas medyalarınızın bulut sunucu da olması silinmesine zarar görmesine karşı alabileceğiniz en iyi yöntemdir diyebilirim. Bir de bu saklama kalitesi Google ile birleşince içiniz daha fazla rahat edebilir diye düşünütefsir.

Google Fotoğraflar ile Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Cihazınıza göre değişiklik gösterir fotoğraf yedekleme. Eğer cep telefonu için bir yedekleme yapmak istiyorsanız İOS yahut Android sürümüne göre aplikasyonyı edinip çalıştırmanız gerekmektedir.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ayarlar > yedekleme seçeneğinden senkronizasyonu açmalısınız. Tüm klasörlerinizi yedekleme imkanı sunarken aynı vakitte hangi klasörlerinruhsat yedekleneceğine de ayrıca karar verebiliyorsunuz.

Google Fotoğraf ile Yedekleme Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Google fotoğraflar kullanırken saklama biçiminize dikkat etmelisiniz. Fotoğraf ve video kalitesini orjinal şekilde kaydetmek isterseniz Google’ın size vermiş olduğu 15 GB depolama alanından harcamış olacaksınız. Eğer iyileştirilmiş kaliteyi seçerseniz Google fotoğraflarınızı ücretsiz barındıracaktır.

Google Fotoğraflar ile fotoğraf ve videolarınız arasında arama yapmak daha kolay oluyoryatışmak tarihe göre fotoğraflarınızı görebilme imkanı sağlıyorsunuz. Dediğim gibi bence ortam da bulunan en iyi fotoğraf yedekleme aplikasyonsı Google Fotoğraflar. Sizlerin de kullandığı bir aplikasyon mevcut sa tefsir alanın da görmek isterim.

Google Fotoğraflar sitesine gitmek için;

www.google.com/photos/

Ayrıca Android aygıt kullanıyorsanız ve tüm olarak yedeklemeye ihtiyacınız mevcut iseyatışmak Android telefon yedekleme yazımıza göz atabilirsiniz.

 

loading...

Yorumunuzu Bırakın