Google bedava netbook dağıtacak

Google bedava netbook dağıtacakGoogle bedava netbook dağıtacak

Google ücretsiz netbook dağıtacak

Linux uzmanı Glyn Moody, Chrome OS işletim sistemiyle yakın vakitte kullanıcılarıyla buluşmayı planlayan Google’ın, Chrome OS yüklü netbook’ları ücretsiz dağıtacağını öne sürdü.

Bir Linux uzmanı olan ve Linux kullanıcıların dolu alaka gösterdiği Rebel Code: Linux and the Open Source Revolution adlı kitabın da yazarı olan Glyn Moody, Google’ın Chrome OS işletim sistemiyle yakın vakitte kullanıcılarıyla buluşacağını açıklarken, Google’ın ücretsiz balakasayar dağıtabileceğine dikkat çekti.

Google ücretsiz balakasayarların maliyetini nasıl karşılayacak

Bu sorunun cevabı da aslında Moody’nin açıklamasında saklı Google’ın dağıtacağı balakasayarların ünite maliyetinin çok düşük olacağını belirten Moody, Chrome OS işletim sisteminin kurulu olduğu netbook’ların sabit disk ya da RAM’e gereksinim duymaması yüzünden donanım maliyetinin oldukça düşük olacağına vurgu yaptı.

Google’ın dağıtacağı ücretsiz netbook’ların düşük maliyetini kısa vakitte online reklamlarıyla telafi edeceğini anlatım eden Moody, Chrome OS’un tamamen internet tabanlı olacağını sözlerine ekledi.

loading...

Yorumunuzu Bırakın