Google’da Sıralama Nasıl YükseltilirGoogle’da Sıralama Nasıl Yükseltirim ?

Google'da Birinci Sayfaya Çıkmak

Google internette en çok ziyaret edilen site. Google’da sıralama yükseltirseniz doğal yoldan siteniz için tanıtım alınmış etkisi yapmış olacaksınız. Sitenize günde binlerce ziyaretçiyi google’da birisinci sayfada çıkarak kazanabilirsiniz. Google sıralamalarını yaparken 2 şeye dikkat ediyor birisincisi site içi seo bir diğeri ise site dışı seo. Sizlere tavsiyem sitenizi google aramalarında yükseltmek istiyorsanız ilk önce site içi seo çalışmaları ile başlamalısınız daha sonra site dışı seo çalışmalarına ağırlık verebilirsiniz.

Google’da Sıralama Nasıl YükseltilirGoogle’da Sıralama Nasıl Yükseltirim ? Google’da Sıralama Nasıl YükseltilirGoogle’da Sıralama Nasıl Yükseltirim ?

Google Sıralama Nasıl Yükseltilir

Site İçi Seo İçin Neler Yapılabilir

Özgün İçerik Girilmeli

Site içi seo çalışmalarında olmazsa olmaz bir kural vardır. Siteye koyduğunuz içerik daha önce başka yerlerde yayımlanmamış olmasıdır. Özgün olmalısınız çünkü google gibi büyük arama motorları yazının özgünlüğünü anlıyor ve sizi arama sıralamalarında üste taşıyor. Yazılarınız kopya içerik olur ise google sıralamanız düşebilir. Yazdığınız yazıların ya da aldığınız yazılerin özgün olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. mmsrn.com sitesinde yazı özgünlük kontrol ünün nasıl yapıldığı güzel bir şekilde anlatılmış.

Mobil ahenk luluk

Google’da Sıralama Nasıl YükseltilirGoogle’da Sıralama Nasıl Yükseltirim ? Google’da Sıralama Nasıl YükseltilirGoogle’da Sıralama Nasıl Yükseltirim ?

Google Mobil ahenk Önemi

Google son zamanlarda yaptığı bir güncelleme ile sitelerin mobil görünümlüğüne ciddi anlamda bir önem vermiştir. Google’da üst sıralarda çıkabilmek için sitenizin mutlaka mobil görünüme ahenkli olması gerekiyor. Akıllı telefonlar geliştikçe kullanımı da artmakta bu sebepten dolayı hem ziyaretçileriniz için hemde Google ve Google gibi arama motorlarında sıralamanızı yükseltmek için sitenizi mobil ahenkli hale getirmeniz gerekiyor. Nasilyapilabilir.com sitemizin ziyaretçi sayısının çoğu mobil aygıt kullanarak gelmektedir. Mobil ahenkliluk testinin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıda ki adresi kullanabilirsiniz;

http://www.mmsrn.com/mobil-ahenkliluk-testi-nasil-yapilir/

Keyword Kontrolleri Yapılmalı

Sitenizin keyword uyumu google sıralamanızı yükseltemde çok önemli bir etkendir. Siteniz için bir kaç tane keyword belirleyip seçtiğiniz keywordler üzerine yoğunlaşmalısınız. Seçtiğiniz keywordleri yeni yazı yazdığınızda, yazı başlıklarında, yazı içeriğinde ve keywordlerin de site için seçtiğiniz keywordlere ağırlık vermelisiniz. Aynı vakitte domain adınız da keyword ile ahenkli olursa çok iyi bir seçim yapmış olacaksınız.

Site Dışı Seo İçin Neler Yapılabilir

Site içi seo çalışmalarını yaptıktan sonra sitemizi dış dünyada güçlendirmemiz lazım. Elbette bunları yaparken bir kaç taktik uygularsanız google sıralamanızda göz ile görülür bir yükselme sağlayabilirsiniz. Site dışı seo diyince akıllara gelen ilk şey backlink alma çalışmasıdır. Sitenizin adını pagerank değeri yüksek olan ve ziyaretçisi çok olan sitelerde geçirerek siteniz için doğal backlinkler almalısınız. Backlink alma çalışmaları için ilk olarak sosyal medyayı kullanmalısınız. Google+,  twitter, facebook, instagram, linkedin gibi tutulmuş ve yaygın olan siteleri yeğleme edebilirsiniz. Bunların dışında popüler sitelerde ve bloglarda site adresinizi çokça geçirmeye çalışın. Backlink çalışması yaparken sitenizin adresini başında http olarak kullanmalısınız. (https kullanıyorsanız https yazın.). Örneğin;

http://www.nasilyapilabilir.com/

http://www.mmsrn.com/

umumi olarak bu anlattıklarımı yapan birisi google’da sıralamasını yükseltebilir. Anlattıklarımın dışında site içi ve site dışı seo olarak yapılabilecek bir çok çalışma mevcut İleride önemli bilgileri tekrardan burada paylaşarak yazıyı güncelleye bilirim. umumi olarak google seo çalışması da yapmanızı öneririm. Google seo ayarlarının detaylı nasıl yapıldığını mmsrn.com adresinden okuyabilirsiniz.

 

loading...

Yorumunuzu Bırakın