Girişimcilerin İzlemesi Gereken 5 Film

Girişimcilerin İzlemesi Gereken 5 FilmGirişimcilerin İzlemesi Gereken 5 Film
Girişimcilere Film Önerileri

Girişimciler ve web meraklılarının mutlaka izlemesi gereken 10 filmi sizler için derledim. Günümüzde girişimcilik güç özellikle bir girişim başlatılsa bile yeni web toplumunun birçok hizmete tok olması neticesiyle yep yeni ayrımlar yaratmak gerekiyor.

Farklardan daha çok ekonomik sıkıntılar, teşvikler ya da bazı engeller içinse girişimcilere bir motivasyon desteği gerekiyor. Girişimcilik mevzusu üzerine seçilen bu filmler eminim ki sizlere lüzumlu motivasyonları sağlayacaktır.

1. Social Network

Ülkemizde de yayınlanan adıyla ‘Sosyal Ağ’ filmi Facebook’un kuruluş süreci ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in karşılaştığı engelleri anlatıyor. Bu filmin yeni olan tüm girişimcilere esnek bir motivasyon sağladığı ön görüsündeyim.

2 Pirates of Silicon Valley

Silikon Vadisi’nin Korsanları olarak 1999 yılında yayınlanan film, ABD’nin önde gelen teknoloji devleri Bill Gates ve Steve Jobs’un nihayi yükselişini mevzu alıyor. Belgesel tadında çekilen bu film, Microsoft ve Apple kurucularının yaşamlarına değin unutulmaz anları ve dönüm noktalarınıda ehillıkla ele alıyor.

Günümüzde hala örnek alınan 2 büyük girişimci Bill Gates ve Steve Jobs’dan katiyen öğreneceğimiz daha birçok işaret mevcut

3. The Pursuit of Happyness

Chris Gardner’ın gerçek hikayesine dayanan, 2006 yapımı filmde Gardner’ı ehil oyuncu Will Smith canlandırmıştı. Bence bu film, girişimciler için motivasyon sağlayan en iyi filmlerden bir tanesi. Ülkemizde Umudunu Kaybetme olarak bilinen filmi izleyip, faaliyete geçmeye zorlanmayan girişimci yoktur. Chris ve oğlu mücadelesi izlenmeye değer.

Filmde evsiz bile kala Chris asla umudunu kaybetmedi ve fedakarlık yaakçak hayallerinin peşinden gitmeye devam etti.

dört Wall Street

Akademi ödüllü 1987 yapımı film, gözünü akça hırsı bürümüş Bud Fox’un yaşam hikayesini anlatıyor. akça hırsının ne kadar kötü noktalara mevcut dığının mesajı verilen Wall Street, aynı vakitte kapitalizme de ehilca bir eleştiri getiriyor.

Bu arada Wall Street, cep telefonunun ilk defa kullanıldığı bir film olarak tarihe geçiyor. Bunu da belirtmek istedim. Bu filmi sebep izlememiz gerektiğine gelince şunları söyleyebilirim, bir girişimci olmak mevcut sıl ve ünlü olmak ibaret değildir!

5. Moneyball

Ülkemizde Kazanma Sanatı olarak  yayınlanan filmin başrolünde Brad Pitt oynuyor. Filmde Pitt, bir beyzbol kulübü başkanını canlandırıyor ve neredeyse yoktan bir takım mevcut ediyor. En başında söylediğim gibi girişimcilik artık kolay bir iş değil ve ayrım yaratmak gerekiyor. Bu filmi izlediğinizde ise, Billy Beane karakterinin sebep yenilik için uğraştığını ve yenilikçi olabilmek için çabalarına şahit olabileceksiniz.

Bonus: The Wolf Of Wall Street

Başrolü Leonardo DiCaprio tarafından oynan akça Avcısı filmi, 2013 yılında çekildi. Jordan Belfort adlı 24 yaşındaki bir genç, komisyonculuktan başlayarak adım adım Wall Street borsasında yükseliyor. Önemsiz tahvillerle epeyce çoğunlukta yatırımcıyı kandırarak kısa vakitte akça makinesine dönüşüyor, kazandığı kadar harcamada yapan Belfort, aynı hızla düşüşe de geçecektir.

Öneri: Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 ekonomi Belgeseli


loading...

Yorumunuzu Bırakın