GERÇEK AŞK HAREKETİ

GERÇEK AŞK HAREKETİ GERÇEK AŞK HAREKETİ
Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

GERÇEK AŞK HAREKETİ

Demode gözüyle bakılan gerçek aşk keşke bir gün yine moda olsa diyorduk ki… Yeni bir devinim doğuyor; ‘Gerçek Aşk Hareketi’. düşünce kişisi olduğum ve doğuşuna şahit olduğum için mutluyum. Umutluyum. İyi ve doğruyu destekleyeceğim ya her vakit bu devinimin de sonuna dek arkasındayım.

Dünya çirkinleşirken, güzel ve değerli olan şeyleri anlatmaya devam etmezsek korkarım bir gün yok olacaklar. hareket aşkın tüketim maddesi olmasına karşı çıkışla başladı. Tüm diğer yok olan güzel mevcut lıklar gibi o da sıradanlaştırılıyor. Aşk, Buddha, Rumî gibi ruhani önderlerin, Schopenhauer, Goethe, Shakespeare, Özdemir Asaf, Can Yücel, Edip Cansever gibi edebiyatın ileri gelen isimlerinin, aşk şarkılarının, duygusal filmlerin anlatımından çok uzaklaşıyor artık. Paramparça ediliyor. Bedenselleştiriliyor. Doyumsuzluğa mağlup düşüyor. Hırslara kurban oluyor. Aşık olmanın değeri, çirkin bakan gözlerde döviz kurlarındaki oynlakinlar gibi düşüyor, düşüyor, düşüyor… Aşk bunu hiç haketmiyor.

Gerçek Aşk Hareketi unutulan gerçek aşkı yine gün yüzüne çıkaracak. Gerçek aşkı anlatacak. Aşk anlatılmazsa, anılmazsa, kulaktan kulağa yayılmazsa, nasıl kişisel sevgi aşılanır ati kuşaklere? ’Seks satar’ değil mi? Internette tanıtım bannerlarında, sokakta posterlerde, ekranda cinselleştirilmiş ve muhakkak ki çıplaklaştırılmış kadınlar görünce güzel; hırslı çevresinden dinledikleri skor hikayelerini aşk sanan bir insan, beyninin yıkanmasına nasıl direnecek? ana babasının el ele tutuştuğunu, sevgiyle öpüştüğünü görmeyen çocuk da büyüyünce kendi eşine nasıl sevgi verecek? Yeni kuşak aşkı okumazsa, ona anlatılmazsa doyasıya aşık olmaları, aşkın üzerine titreyip korumaları nasıl beklenir?

Çok acı… Kalbi ağrıtacak kadar acı… İnsanlar artık gerçekten güzel olanın peşinden gitmiyor, olmayan güzelliği suni elde etmeye hayranlık duymaya başlıyor. TV ikonlarına bakın orası burası şişirilmiş. Kendi doğal güzelliği olmayan pop starlar, yaşlanmaktan korkup orasını burasını gerdiren plastik güzeller kalabalık internet… Bunları idolleştiren birisisi nasıl olur da gerçek dünyaya döner? Dönemez… Günümüz kurbanları kime aşık olduklarını, aşkla nasıl el ele tutuştuklarını gün geçmeden unutuyor, aynı eller şiddet için, bedenlere morluklar bırakmak için kullanılıyor.

Gerçek Aşk Hareketi şiddeti bu kadar meşrulaştıran, ruhsal ve fiziksel şiddeti yenmeye ve ego tatminine çevirmeyi alışkanlığa dönüştürmeye yeltenen erkeklere soru soracak… ”O filiz gibi bir kadındı onu ilk tanıdığında. Seni sevdi. Sana güvendi. Senin sıcaklığına yanaştı ve kanatlarının altına girdi. Kadınına o morlukları nasıl yakıştırabildin?” Şiddeti yarallakinya ve cinayete ilerleten, içinde insan sevgisi olmayan erkeklere de soracak… ”Savunmasız bir kadını nasıl hırpalayabildin? Fiziksel olarak kat be kat olan gücünü, sevmek ve korumak yerine nasıl zayıf birisi üzerinde kullanabildin? Onun güzel gülüşünü, güzel bedenini nasıl kana bulayabildin? Onun canını nasıl alabildin? Sen Tanrı mısın?”

Aşk, su, hava, türbe doğa, yeşil, insanlık katlediliyor. Savaşlar, çatışmalar kişisel şiddeti daha da körüklüyor. Suyun, havanın, toprağın, doğanın, yeşilin ve insanlığın şu yahut bu şekilde savunucusu mevcut lakin ya aşkın? Onun için Gerçek Aşk Hareketi diyorum… Facebook sayfası sıcağı sıcağına kurulduğu için geçici linki uzun olabilir; bu günlerde buradan ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/True-Love-Movement-Gerçek-Aşk-Hareketi-1071915436174715/ Ya da Facebook’ta şöyle arayabilirsiniz: True Love Movement //Gerçek Aşk Hareketi

GERÇEK AŞK HAREKETİ GERÇEK AŞK HAREKETİ

Can Yücel Edip Cansever FULYA ÖZTÜRK PLACING Gerçek Aşk Hareketi Goethe manşet Özdemir Asaf satar Schopenhauer Seks Shakespeare TV İkonları 2016-01-09
loading...

Yorumunuzu Bırakın