Garanti Kredi Başvurusu 3 Adımda Tamam!

Garanti Kredi Başvurusu 3 Adımda Tamam!Garanti Kredi Başvurusu 3 Adımda Tamam!
Garanti kredi başvurusu gerçekleştirmenin püf noktaları.

Bir kredi başvurusu yapmak ve garanti şekilde tasdik alabilmek için size bir yazı hazırladık. Garanti kredi başvurusu için aşağıdaki başlıklarda yer meydan yöntemleri uygulayın böylece kredi başvurularınızı hızlıca ve güvenilir bir şekilde sonuçlandırın.

1. Garanti Kredi için Kredi Notunuzu Bilin

Kredi başvurularınızı garantilemenin ilk adımı kredi notunuzu biliyor olmanızdır. Bankalar başvurularınızı yanıtlama esnasında ilk olarak kredi puanınıza bakarlar. Bu puan sizin geçmişte bankalar aracılığıyla kullanmış olduğunuz ürünlerin arka ödeme performansını ortaya koyar.

Kredi kartı, ihtiyaç kredisi, mortgage hiçbiri ayrım etmiyor. Bankalardan bu ve benzeri ürünler kullandıysanız ödeme performansınız kredi notunuzu oluşturmuş demektedir. Eğer geçmişte yapmış olduğunuz ödemeler düzenli ve rötar ye düşmediyse muhtemelen not durumunuz oldukça parlak olacaktır. ama arka ödemelerinizde rötar olduysa bu koşulda notunuzda düşük olacaktır. hâlihazırda kredi başvuru yapıp, reddedilen birçok kimse kredi puanının düşük olması nedeniyle olumsuz yanıt almaktadır. Kredi başvurunuzun garanti olmasını istiyorsanız öncelikle kredi notu sorgulama işlemi yaparak, durumunuzu öğrenin. Kredi puanınız 1300 seviyesinin altında çıkarsa muhtemelen kredi başvurunuz red alacağından Findeks Kredi Notu Artırma ya da Yükseltme Yöntemleri ile puanınızı müspet duruma çevirebilecek taktiklere göz atın.

iki Garanti Kredi Başvurusu için Araştırma

Kendinize en uygun krediyi seçebilmek için araştırma yapın. Doğru bankayı bulduğunuza güvenilir olana kadar araştırmaya devam edin. Bu tarama sırasında özellikle ürem oranlarına, sigorta ve dosya masrafı gibi unsurlara dikkat edin. Muhtemelen herhangi bir masraf ödemeyeceğiniz ya da ürem oranı daha düşük olan bir kredi başvurusu yapmak tercihiniz olacaktır.

Örneğin, 5000 YTL Kredi ve altında çekeceğiniz tutarlarda daha az ürem veren ve dosya masrafı gibi ekstra bedeller almayan birçok banka mevcut Elbette bu noktada çekeceğiniz kredinin arka ödeme vadeleri de ürem oranını etkileyecektir. Seçiminizi bu durumları baz alarak iyi yapmalısın.

3. Garanti Kredi Başvurusu’nda Son Adım

Kredi notunuzu biliyorsunuz ve banka araştırmalarınızı da tamamladıysanız artık başvuru adımına geçmeye hazırsınız demektir. Başvurularınızı bankaların web telefon bankacılığı ve şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Unutmamanız gereken bir nokta olacak, ilk başvurunuz (özellikle web üzerinden yaptıysanız) ön tasdik niteliğinde olacaktır.

Ön tasdik aldıysanız bankanın sizden talep edeceği lüzumlu dokümanlarla şubelere zamanla işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bankalar bu dokümanlar arasında gelir belgesi, yeni tarihli fatura ya da kefil isteyebilir. Tüm bu ayrıntılardan sonra garanti kredi başvurunuz tamamlanmış demektir.


loading...

Yorumunuzu Bırakın