Garanti Bankası, Aylan’a Yapılan Saygısızlığa Duyarsız Kalmadı

Garanti Bankası, Aylan’a Yapılan Saygısızlığa Duyarsız KalmadıGaranti Bankası, Aylan’a Yapılan Saygısızlığa Duyarsız Kalmadı
Aylan Kurdi - Garanti Bankası Açıklama

Bodrum’da mültecilerin içinde yer aldığı botun devrilmesinin ardından hayatını kaybeden birçok kişiden birisi olan üç yaşındaki Aylan Kurdi hakkında sosyal medya hesabından saygısızca “espri” yapan ve Garanti Bankası çalışanı olduğu öne sürülen kişinin işine son verileceği açıklandı.

Twitter’da @Bataarr adlı üyenin, hayatını kaybeden Aylan Kurdi’nin fotoğrafı üzerine yazdığı, “Haftasonu erken kalkınca ben” yorumu sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Garanti Bankası çalışanı olduğu iddia edilen kişinin, Garanti Bankası’na dışarıdan hizmet veren bir şirketin çalışanı olduğu açıklandı.

Konuyla alakalı bugün sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Garanti Bankası, adı geçen şahsın bundan böyle bankada görev alamayacağını belirtti.

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamanın tam metni:

Sosyal medyadaki bazı paylaşımlarda Garanti Bankası çalışanı olduğu anlatım edilen ve yayınladığı mesaj tepkilere sebep olan kişi, Garanti Bankası’nın değil, Garanti Bankası’na dışarıdan hizmet veren bir şirketin çalışanıdır.

İlgili kişinin kuruluş kültürümüz ve sosyal medya politikalarımızla da ahenkli olmayan bu davranışı sebep iyle bankamız için görev alamayacağı, bugün itibarıyla çalıştığı firmaya mesajlmiştir.

Garanti çalışanlarının, toplumsal konulara hiçbir şekilde duyarsız kalmadığını ve kalmayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. @Garanti


loading...

Yorumunuzu Bırakın