Galatasaray hisseleri günü düşüşle tamamladı

Galatasaray hisseleri günü düşüşle tamamladıGalatasaray hisseleri günü düşüşle tamamladı
Galatasaray Hisselerinde Düşüş

Güne düşüşle başlayan Galatasaray payleri gün içinde düşmeye devam etti. 14 Mayıs tarihinde Süper Lig’de şampiyonluk şansını arttırmasıyla başlayan süreçte yatırımcılarına 5 günde yüzde 100 kazandıran Galatasaray, 21 Mayıs tarihinden bu vakite kadar kazançlarını art verdi.

Olağanüstü ücret hareketleri nedeniyle Borsa İstanbul, Galatasaray Sportif AŞ payleri üzerinde brüt takas uygulaması başlattı ve bu sebepten dolayı Galatasaray payleri düşmeye devam ediyor. Borsa İstanbul’un payler üzerinden başlatmış olduğu brüt takas uygulamasıyla Galatasaray Sportif AŞ payı alım ve satımı yapan işlemciler incelemeye alınacak. uygulama süresi boyunca payler üzerinde işlem yapmak isteyenler yalnızca aracı kuruluşlar üzerinden telefonla buyruk verebilecek ve web üzerinden pay alım satım buyruğu verilemeyecek.

10 günlük hareketli ortalamanın altında seyir gösteren Galatasaray Sportif AŞ payleri 25,85 TL’den ve yüzde -14,69 değer kaybı ile günü tamamladı.

Brüt takas uygulaması nedeniyle Galatasaray payleri her ne kadar düşüş yaşıyor olsa da dönem başından bu vakite kadar payleri yüzde 31.17 prim yaptı. Böylece Galatasaray Sportif AŞ’nin piyasa değeri 500 milyon liradan 655.8 milyon liraya çıkmış oldu.

Fenerbahçe Hisseleri Düşüşte

Galatasaray her ne kadar şampiyonluğunu garantilemiş olsa da payleri bürüt takas uygulaması nedeniyle gün boyu düşüş yaşadı. Galatasaray paylerinin ücretı güne yüzde 10 düşüşle başlarken, İstanbul Başakşehir müsabakasında şampiyonluk şansını yitiren Fenerbahçe payleri yüzde 3,8’lik düşüşle 34,30 lirada kaldı.

Beşiktaş Hisseleri Yükselişte

Galatasaray ve Fenerbahçe payleri düşerken, Beşiktaş payleri gün içinde yüzde 2,53 yükselişle 2,02 liraya kadar çıktı.


loading...

Yorumunuzu Bırakın