FULYA ÖZTÜRK PLACING’TEN ÇALIŞANLARA STİL ÖNERİLERİ

FULYA ÖZTÜRK PLACING’TEN ÇALIŞANLARA STİL ÖNERİLERİ FULYA ÖZTÜRK PLACING’TEN ÇALIŞANLARA STİL ÖNERİLERİ
Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

ÇALIŞANLARA STİL TAMAMLAYICILARI

İş hayatı, özellikle Türkiye’de mesailerle beraber uzun saatler çalışmayı, işyerinde 10-12 saat kalmayı gerilavetiren bir hale dönüştü. Ülkemizde neredeyse uyumadan uyumaya evini gören çalışanlar yer alıyor Uzun saatler çalışanları ise yönetmen, mesul gibi emilave kişileri ile dirilavetör, CEO gibi üst düzey yöneticiler oluşturuyor. Cinsiyet ayrımı yapmaksızın böyle uzun saatler çalışan kişilere ilk tavsiyem uzun saatler ter ve ıtır yapmaması için naylon içermeyen kumaşlar seçmeleri ve iş streslerine bir de konforsuzluk ilavelenmemesi için dar kalıplarda d2lmemiş iş kıyafetleri yeğleme etmeleri.

Uzun saatler harcanan büroda ihtiyaç duyacağınız malzemeler olacaktır. Eleştiren yahut gülen kişilere kulak asmayınız; önlem sizi stil anlamında her vakit bir adım öne götürür. Kendi iş yaşamımda da gözlemlediğim, malzeme ihtiyacı olan bir çalışanın diğer çalışanlara “Sende şu mevcut mı?”, “…….si olan mevcut mı?” şilavelinde sora sora büroda dolaşmaları hiç uzman görünmemiştir. Hatta açık büro ortamında çok sesli bir şilaveilde anons yapan kişiler de hiç iyi karşılanmamıştır.

Stil Tamamlayıcıları Bulundurun;

Yedilave kıyafetler: Dolabınızda yahut çilavemecenizde muhakkak yedilave kıyafetler bulundurmalısınız. ani toplantı kararı alındığında, üzerinizdilavei kıyafet kirlendiğinde yahut ateşli bir hastalık geçiriyorken terlediğinizde kıyafetinizi değiştirmilave için seçeneğiniz olmalıdır. Ayrıca büroda uzun saatler oturarak çalışacaksanız kadın çalışanlar yüksilave topuklu ayakkabılarını çıkarıp babetlerle değiştirmeli; erkilave çalışanlar ise kemerlerini çıkarmalıdır.

Temizlik malzemeleri: Dolabınızda yahut çilavemecenizde ilkyardım seti, makyaj pakleyici, lilavee çıkarıcı, aseton, ayakkabı süngeri, yolculuk d2ş seti, ayna, saç fırçası, tırnak makası, diş macunu ve diş fırçası gibi kuvvet durumlarınızda elinizin altında olması gerilaveen malzemeler bulunmalıdır. Bu malzemelerle uygulamayı büro ortamında değil ayakyolu gibi yalnız olabileceğiniz bir yerde yapmalısınız.

ilave giyim ve aksesuarlar: Çok abartmamak kaydıyla ilave hoş çorap yahut kısa çorap, klimaya karşı bir hırka, katlanabilir şemsiye, bir yahut 2 eşarp, bir yahut 2 makyaj malzemesi, bir yahut 2 takıyı da dolabınızda yahut çilavemecenizde bırakabilirsiniz. Neye ne vakit ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz.

Kuru gıda: Şehir merkezinden ırak yahut çevrede erken kapanan büfelerin olduğu bürolerde uzun saatler çalışırken acıkabilirsiniz; kan şilaveeriniz düşebilir. Her çalışan, birbirinin getirdiği yiyeceğe göz dikmeden, başkalarından isteyip yemeden kendi çilavemecesinde kuru gıda bulundurmalıdır.

Stil Tamamlayıcılarının Korunması; Tüm bu ilave malzemelerin ruhsatsız alınması, çalınması durumlarını göz önünde bulundurmalı, manevi olarak çok bağlı olmadığınız şeyleri bırakmalısınız. Kilit altında tutma seçenilavelerinizi araştırabilirsiniz.

Stil Tamamlayıcılarının Bakımı;

Temizleme: Yedilave kıyafetler ve fırçalar paklenmeli yahut pak olanlarıyla değiştirilmelidir. Kuru gıdalardan dökülen kırıntılar da çilavemece zemininden paklenmelidir.

Modanın takibi: Her üç ayda bir (sezonluk) değişiklikler unutulmamalıdır.

FULYA ÖZTÜRK PLACING’TEN ÇALIŞANLARA STİL ÖNERİLERİ FULYA ÖZTÜRK PLACING’TEN ÇALIŞANLARA STİL ÖNERİLERİ

FULYA ÖZTÜRK PLACING manşet stil Stil Danışmanı 2016-04-09
loading...

Yorumunuzu Bırakın