Firefox 50.0 ile rakiplerine meydan okuyor

Firefox, çok özel bir versiyonla kullanıcılarla buluştu. aleni kaynak temelli tarayıcının Firefox 50.0 versiyonu pek çok yeniliği bünyesinde barındırıyor.
Firefox 50.0 ile rakiplerine meydan okuyorFirefox 50.0 ile rakiplerine meydan okuyor
Mozilla’nın son alametifarikası Firefox 50.0 Windows, Mac, Linux ve Android sürümleriyle yayınlandı. Tarayıcı Firefox 50.0 sürümüyle, mücadelede tazelenerek kuvvet buluyor. Firefox 50.0’nin ilk artısı, artık video tabanlı sitelere, acayip eklentiler olmaksızın destek sağlaması. Söz konusu eklentiler, tarayıcının performansını kayda kıymet seviyede düşürüyordu.   SDK aplikasyonlarını yeni SDK ara ünitesi ile tanımlayan yapı sayesinde; indirme koruması en yüksek düzeyde sağlanmış. Bahsi geçen mimari Windows, Mac ve Linux’da muzır eklentiler indirmenize de mani oluyor. Uzun müddettir talep edilen tam sayfa görüntüleme desteği de, Ctrl+Alt+R tuşlarıyla kolaylıkla faal edilebiliyor. Mozilla, yalnızca kendisine has bir Emoji veritabanıyla beraber geliyor ve bilhassa arkadaşlarınızla olan iletişimiz de, keyifli anlar yaşamanızı sağlıyor. Android sürümündeki yenilikler ise sınırlı olsa da, faydalı. çünkü Firefox; artık çok daha verimli geçmiş aramalarına ve oynatıcı yüzünden tam HLS video desteğine sahip.
Firefox 50.0 ile rakiplerine meydan okuyorFirefox 50.0 ile rakiplerine meydan okuyor
Daha evvel de belirttiğimiz gibi, aktüel tarayıcı geliştirici Mozilla için çok özel bir ehemmiyete sahip. çünkü yazılım devi, tarayıcı sektörüne ismim atışının 12.yılını tebrik ediyor Her ne kadar eskisi kadar kuvvetli olmasa da, Firefox; Chrome (yüzde 55 pazar payı) ve Explorer’ın (yüzde 23 pazar payı) sonrasında yüzde 11 ile üçüncü sırada ve hala pek çok kullanıcının gözdesi.
loading...

Yorumunuzu Bırakın