Findeks Kredi Notu Artırma veya Yükseltme Yöntemleri

Findeks Kredi Notu Artırma veya Yükseltme YöntemleriFindeks Kredi Notu Artırma veya Yükseltme Yöntemleri
Findeks Kredi Notu Artırma ya da Yükseltme Yöntemleri

KKB, diğer adıyla kredi kayıt bürosu artık kredi notu sorgulamaları için Findeks hizmetini devreye aldı. Bu yayında sizlere Findeks kredi notu artırma ya da başka bir değişle Findeks kredi notu yükseltme hakkında birkaç ipucu vereceğim.

Öncelikle çok fazla sorulan şu soruya açıklık getirmek istiyorum. Findeks kredi notu 0 – 1.900 aralığında değişiklik göstermektedir. Finansal işlemlerde sıkıntı yaşamaması için bir insanın kredi notu en az 1460 puan ve üzerinde olmalıdır. Bu skor altında olanlar herkes elbette problem yaşamıyor ama müspet olarak kredi notu minimum 1460 puan ve üzeri olarak kabul edilmektedir.

Kredi notunuz her türlü finansal hareketlerinizden etkilenmektedir. Özellikle son 5 yılın verileri kredi raporunuzda yer almaktadır. zaten kredi notunuzda yaşadığınız son 5 yılın finansal etkinlikleriyle oluşturulmaktadır. Findeks kredi notu artırmanız için yapmanız gereken ilk ve en önemli şey, bankalara olan borçlarınızı kapatmanızdır. Herhangi bir kredi ya da kredi kartı borcunuz bulunuyorsa ilk etapta bu borçların hakkından gelin. Sonraki adımda artık bankalara ödemeyeceğiniz miktarlarla borçlanmayın, daha doğrusu zamanında ödeyemeyeceğiniz tutarlarda borç yapmayın. Kredi kartı kullanmaya devam edin ve ödemelerinizi zamanında, günü gününe yapın. Eğer kredi kartı kullanmak istemiyorsanız, çalıştığınız bankanın hesabınıza bağlı olan akça kartını kullanın. Mutlaka maaş hesabınızın yattığı ya da ödeme aldığınız bir banka vardır. Eğer, ödeme aldığınız herhangi bir banka hesabınız yoksa elinizde bulunan akça parayı bankaya yatırarak alışverişlerinizi banka kartı yoluyla yapmaya çalışın. Bu şekilde yapacağınız finansal işlemler Findeks kredi notu yükselmesini sağlayacaktır.

Kredi notlarınızı önemsemeniz gerekiyor. İlerde bir hane otomobil peşinatı için ya da yeni bir iş kurmak için banka kredilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca, kredi notlarının artık herkes tarafından görülebilmesi işverenler tarafından da bu puanların görülebileceği anlamına gelmektedir. Bunun dışında bugün bir GSM operatöründen faturalı hat açtırdığınızda bile bu risk raporunuz sizden talep edilebilmektedir. Anlayacağınız, artık kredi notu önemini iyiden iyiye artırmaya başlıyor.

Findeks kredi notu artırma yükseltme hakkında son olarak şunu söyleyebilirim, bankalara borçlanmayın ama bankaların finansal hizmetlerini kullanmaya devam edin. Bankaların bu hizmetlerini kullanmanız kredi skorunuza müspet olarak dönüş sağlayacaktır.

Findeks kredi notunuzu merak ediyorsanız: Findeks Kredi Notu Sorgulama hakkındaki yayınımızı okuyabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın