Finansbank Dönüşümlü Mevduat Hesabı [İnceleme]

Finansbank Dönüşümlü Mevduat Hesabı [İnceleme]Finansbank Dönüşümlü Mevduat Hesabı [İnceleme]
Finansbank Dönüşümlü Mevduat Hesabı Özellikleri

Birikimlerinizi mevduat hesaplarında değerlendirmek isteyip, piyasa koşulları nedeniyle sürekli kararsız kalıyorsanız, Finansbank’ın yeni mevduat ürünü dönüşümlü hesap sizin için en ideal ürün olabilir.

Yatırımlarda risk sevmeyen herkes için en mantıklı yeğleme meydana gelebilecek mevduat ürünleri pek çok avantaj sağlıyor. Finansbank’ın yeni mevduat ürünü dönüşümlü hesaba baktığımda ilk izlenim de gerçekten de olağanüstü bir avantaj sağladığını görüyorum, girişi çok da uzatmadan ürünü tanıtmak istiyorum.

Dönüşümlü mevduat hesabı nedir?

Dönüşümlü mevduat hesabı, Finansbank’ın birikimlerini değerlendirmek isteyen bireylere sunduğu yeni bir mevduat ürünüdür. Dönüşümlü hesap sayesinde Türk Lirası, Amerikan Doları, Euro, Sterlin, Japon Yeni ya da İsviçre Frangı döviz cinslerinde hesap açabiliyorsunuz. İstediğiniz an günlük işleyen üremi kaybetmeden hesabınızın akça ünitesini değiştirebiliyorsunuz.

Dönüşümlü hesap kimlere göre?

Ülkemizdeki piyasa koşulları malum, ekonomik dalgalanmalar her an yatırım düşüncelerimizi değiştirebiliyor. Keşke Türk Lirası değil de, dolar hesabı açsaydım diyebiliyoruz. İşte bu durumlarda dönüşümlü hesap tam da size göre oluyor. Çünkü, Türk Lirası cinsinden açtığınız hesabınızı anında dolar hesabınıza vade ve ürem kaybetmeden çevirebiliyorsunuz. sadece bununla sınırlı değil; Türk Lirası, Amerikan Doları, Euro, Sterlin, Japon Yeni ya da İsviçre Frangı gibi döviz cinslerinde hesap açarak bu akça birimleri arasında istediğiniz vakit değişim yapabiliyorsunuz.

Dönüşümlü hesap hangi avantajları sağlıyor?

Peki, anladık ki istediğimiz döviz cinsinden hesap açabiliyor ve istediğimiz vakit akça birimleri arasında değişim yapabiliyoruz.

Avantajı nerede diye soracak olursanız: siz piyasa koşulları yahut kararınıza göre akça birimleri arasında değişim yapabilirken dönüşümlü hesap da hem ürem hem de kur getirisi kazanmaya devam ediyorsunuz, döviz piyasalarındaki hareketlilikten yararlanabiliyorsunuz ve yalnızca yegâne bir hesapla döviz dönüştürme işlemi yapabilirken ürem ve kur getirilerini rahatça takip edebiliyorsunuz.

Dönüşümlü hesapla alakalı bilinmesi gereken diğer şeyler neler?

Finansbank’ın dönüşümlü mevduat hesabıyla alakalı nihai kararı vermeden önce bilmeniz gereken son birkaç şey kaldı.

Dönüşümlü mevduat hesap için minimum açılış tutarı 30.000 TL ya da 10.000 USD/EUR/GBP/CHF, 1.000.000 JPY’dir. Hesap açılışını yegâne bir akça birimden yapıyor ve sonradan geçiş yapabileceğiniz akça birimlerini hesap açılışı sırasında bildirmeniz gerekiyor.

Hesap açılışı sırasında hesap açılış tutarının %0.1’i tutarında “Dönüşümlü Mevduat Açılış Komisyonu” hesabınızdan öğrenim ediliyor fakat, hesabınızın sözleşmede belirlenen süreden önce kapatılmaması durumunda vade nihayetinde komisyon tutarı hesabınıza otomatik olarak iade ediliyor. Vade demişken; 21 günden 60 güne kadar vadelerle hesap açılışı yapabiliyorsunuz. Dönüşümlü hesabın vadesi boyunca hesabınıza akça giriş ve çıkışı yapamıyorsunuz. Hesap bakiyenizin bir kısmıyla yahut tamamıyla akça ünitesi dönüşüm işlemi yapabilmeniz mümkün. ürem hesabınıza günlük olarak işletiliyor.

Değişen piyasa koşullarıyla eğer birikimlerinizi hangi akça cinsinden değerlendirmeniz gerektiği hakkında kararsızlık yaşıyorsanız, Finansbank’ın dönüşümlü mevduat hesabını yeğleme edebilirsiniz.

İnternet üzerinden başvuru kabul edilmediği için hesap başvurusunu ve hesap kapatma gibi işlemlerinizi Finansbank şubelerinden yapabilir aynı vakit da şubelerden düşünce alarak detayları öğrenebilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın