Finansal Durumunuz Yeni Dünyaya Hazır Mı?

Finansal Durumunuz Yeni Dünyaya Hazır Mı?Finansal Durumunuz Yeni Dünyaya Hazır Mı?
Yeni Dünyada Finansal Düzen

Yeni dünyanın finansal düzenine ne kadar hazırsınız? Bazı vakit lar düşünüyorum, içinde bulunduğumuz dünyada her şey hızlı, her şey geçici, aşırı, limitsiz ve hadsiz. En basitinden üniversite mezunu olmak başka bir deyişle kabaca birkaç on yıl önce lisans mezunu olmak ehliyetliyken yeni dünyada katiyen ehliyetli değil.

Finansal hayatımızı şekillendiren en esas şey nakit kazanmamızı sağlayan elimizde bulunan meslek ya da bilgi birikimi buna her ne derseniz deyin. Yaşamımızı sürebilmek için mutlaka nakit kazanmak zorundayız. Her geçen gün nakit kazanmak, elimizdekileri tutabilmek günden güne zorlaşıyor. Bunun sebebini yeni dünyanın, yeni düzeni olarak görüyorum. Yeni dünya gelecekte değil, bugünde. İçinde bulunduğumuz vakit dilimi hâlihazırda yeni dünya.

Ne kadar nakit mız varsa yeni dünyada o kadar güçlü, o kadar manipüle edilemez ve o kadar özgür oluyoruz. yalnızca bireyler için geçerli değil bu hal Örneğin, dünya üzerindeki savaşlara ya da toplumsal hareketlere bakalım. Sizce ülkelerin amacı barışı ve huzuru sağlamak olabilir mi?

Daha yakın bir örnekle bugün Rusya’nın Suriye’de ne işi olabilir? Sizce dünyanın en büyük doğalgaz üreticilerinden Rusya, masum ve savunmasız gördüğü ortadoğu halklarını mı düşünüyor yoksa Avrupa’ya gönderilmek üzere Suriye üzerinden geçmesi planlanan doğalgaz ve petrol boru hatlarını mı?

Yüzeysel açıdan dünya tarihinde yaşanan tüm olaylara baktığımızda anlatılanların altında asıl esas sorunun basitçe nakit olduğunu görebilmek için atom parçalamak da gerek kalmiyor

Neyse ki, siyasete ilgim yok ve daha fazla uzatmadan konun özüne geçmek istiyorum.

Peki, yeni dünyanın finansal düzenine nasıl ayak uyduracağız?

“Her şey nakit ” desem eminim pek çok kişi “her şeyin başı sağlık, nakit dan daha önemli şeyler var” şeklinde yanıt verecektir lakin çoğu dünya ülkesinde olduğu gibi artık bizim ülkemizde de nakit olmayınca sağlık da olmuyor be! Her şeyin başı nakit , her şeyin başı GSS…

Eğer ki, bugün ve gelecekte başta kendimiz, sevdiklerimiz için kaliteli yaşamamıza mani meydana gelebilecek riskleri ortadan kaldırmak istiyorsak finansal hayatınızı güvence altına almak zorundayız.

Hala başlamadıysanız, bir yerlerden başlamak için şu önerilere göz atın:

Seçici Olun

Gerek eğitimleriniz, gerek meslek tercihleriniz gerekse de işleriniz hakkında seçici olun. yaşam ve iş hakkında tüm planlarınızı netleştirin. Yazının başında bahsettiğim gibi ne yazık ki, yalnızca okumak yeni dünyada işe yaramıyor. Mesleğiniz ya da işinizle alakalı kendinizi geliştirin ve karşınıza çıkacak fırsatları sıçrama tahtası olarak kullanmayı ihmal etmeyin.

Amaçlarınızda Tutarlı Olun

Amaçlar ve amaçlar arasındaki yolda tutarlı olun. Herhangi bir şey şimdi ilerlemenizi sağlayacaksa ona öncelik verin. Amaç ve önceliklerinizi ilişkilendirerek tümüne odaklanın.

En Önemlisi Finansal Durum

Elde ettiğinizden daha fazlasını yapmaya çalışın. Gelir kaynaklarınızı birikim yanakit k değerlendirin ve gene kaynaklarınızın belirli bir kısmını doğrudan yatırımlarınıza aktarın. Dijital kanalları kullanarak finansal hayatınızı yönetin ve bu yolda sürdürülebilirliği elden bırakmayın.


loading...

Yorumunuzu Bırakın