Finans Sektörünün Süpermarkaları Açıklandı

Finans Sektörünün Süpermarkaları AçıklandıFinans Sektörünün Süpermarkaları Açıklandı
Superbrands Türkiye 2014-15 Finans Sektörünün Süper Markaları

Dünya çapında 88 ayrı ülkede değerlendirilen ve ülkemizde de 2005 yılından bu yana 2 yılda bir açıklanan Superbrands Türkiye listesinde bu yıl 9 büyük finans ve sigorta şirketi yer aldı.

Superbrands Türkiye‘de Nielsen tarafından yapılan araştırmalar kapsamında belirli kriterler kullanılarak 1089 marka listesi oluşturuldu. Oluşturulan her marka Türkiye Seçici Kurul üyeleri tarafından “Süpermarka” tanımı baz alınarak anlık olarak akıllarına gelen 1 ile 20 arasında puanlandırıldı. Puanlama sonucu barajı geçen 300 marka belirlenerek, Nielsen tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde yüz yüze anket ile değerlendirildi. Değerlendirme anketine üç büyük ilden 18-56 yaş arası tüm SES gruplarını temsil eden 1600 kişi katıldı.

Tüm bu değerlendirmelerin ardından 159 marka Türkiye’nin 2014 Süpermarkaları olmaya hak kazandı. Bu yıl finans ve sigorta sektöründen 9 büyük marka ön plana çıktı.

Superbrands Türkiye 2014 listesinde Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası finans sektörünün Süpermarkaları olarak yer aldı.

Garanti Bankası’na ilişkin Bonus Card bu yıl listede yerini savunan yegâne kredi kartı markası oldu.

Sigorta sektöründe Allianz Sigorta, Allianz Yaşam Emeklilik ve Anadolu Sigorta markaları da listede yer buldu.

Türkiye Seçici Kurul üyeleri ve Nielsen’in yaptığı araştırma neticesinde belirlenen Süpermarkalar listesi istikbal sefer 2016 yılında açıklanacak.


loading...

Yorumunuzu Bırakın