Facebook piyasa değeriyle Berkshire Hathaway’i geride bıraktı

Perşembe günü ikinci çeyrek sonuçları açıklanan Facebook, 357,54 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak dünyanın en değerli 5'inci şirketi oldu.

Facebook piyasa değeriyle Berkshire Hathaway’i geride bıraktıFacebook piyasa değeriyle Berkshire Hathaway’i geride bıraktı
Facebook'un piyasa değeri Warren Buffett'ın şirketini geride bıraktı.

İkinci çeyrek de gelirlerinin 6,02 milyar dolar olacağı tahmin edilen Facebook, perşembe günü beklentilerin üstünde gelirlerini 6,24 milyar dolar olarak açıklamıştı.

Açıklamanın ardından New York borsasında Facebook’un pay başına değeri 128,33 dolara kadar yükselmişti. Şu anda pay başına değeri 125 dolar olan şirket, 357,54 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmış vaziyette

Önerilen: Facebook Sayesinde Milyoner Olan 6 İsim

Ünlü işadamı ve milyarder Warren Buffett’ın yatırım şirketi Berkshire Hathaway ise New York borasasında kapanıştan önce pay başına 144,42 dolar değere ulaşırken, piyasa değeri ise 356,03 milyar dolar olarak gerçekleşti.

357,54 milyar dolarlık piyasa değeriyle Facebook, 356,03 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Berkshire Hathaway’i alt sıraya iterek dünyanın en değerli 5’inci şirketi oldu. Böylece dünyanın en değerleri şirketleri sıralaması; Apple, Alphabet (Google), Microsoft, ExxonMobil ve Facebook olarak değişti.

Facebook’un tanıtım gelirleri 6,24 milyar dolara ulaştı

Facebook tarafından perşembe günü açıklanan 2016 ikinci çeyrek bilançosu ve bilgilere ilişkin bazı rakamlar şöyle;

  • Geçen yılın aynı dönemine göre geliri yüzde 59, net kârı yüzde 186 arttı
  • İkinci çeyrek tanıtım gelirleri 6,24 milyar dolara kadar çıktı
  • faal kullanıcı sayısı 1,71 milyar kişiye ulaştı
  • Sosyal ağı 1.57 milyar kişi mobil cihazlardan ziyaret etti
  • Facebook Messenger’ın kullanıcı sayısı 1 milyar kişiyi aşarken, şirketin 21 milyar dolara satın aldığı WhatsApp 1 milyar aylık faal kullanıcı sayısını geride bıraktı. Şirkete ilişkin Instagram’ın aylık faal kullanıcı sayısıysa 500 milyon barajını geçti.

loading...

Yorumunuzu Bırakın