Facebook Hisseleri Yüzde 25 Yükseldi

Facebook Hisseleri Yüzde 25 YükseldiFacebook Hisseleri Yüzde 25 Yükseldi
Mark Zuckerberg - Facebook Kurusucu

yıl başından bu yanne yüzde 25 değerlenen Facebook hisseleri kurucusunu mesut ettiği kadar yatırımcılarını da memnun etmeye devam ediyor.

Tüm zamanların en büyük halka yeryüzü listesinde baş sıralarda olan Facebook’un 2012 yılında halka yeryüzüından bu zamanne hisseleri 120 değerlendi. yıl başından şu anne kadar geçen sürede FB hisseleri yüzde 25 yükseliş gösterdi.

Facebook’un hisseleri yükselirken hem yatırımcılar hemde büyük hissedarlar servetlerini arttırmaya devam ediyor. Sosyal medya devinin kurucusu Mark Zuckerberg, Bloomberg’ün haberine göre dünyanın en varsıl 9. kişisi olmayı başardı. Zuckerberg, böylece İsveç’in en varsıl kişisi ve aynı vakitte IKEA’nın kurucusu Ingvar Kamprad’ın önüne geçti.

İlgili: Facebook’un Milyoner Yaptığı 6 İsim

Facebook hisse Grafik – Kaynak: Yahoo Finance

Facebook’un geleceği kullanıcılardan daha çok yatırımcıları ve büyük hissedarları daha çok düşündürüyor. Bunun üzerine Princeton Üniversitesi dahil birçok üniversite ve kuruluş tarafından hazırlannen raporlar dahi bulunuyor. Geçmişte aynı popülariteye sahip olan ama günden güne kullanıcıları tarafından terk edilen Myspace sosyal medya devinin geleceğine örnek olarak gösteriliyor. Son raporlarda Facebook’un yeni kuşak genç kullanıcıları da kaybettiği özellikle belirtiliyor.

Her ne kadar sosyal medya devinin geleceği üzerine tartışmalar yapılsa da yatırımcılar şu anda durumdan oldukça memnun. Dün 98 dolar sınırını geçerek 100 dolara yaklaşan hisseler değerlenmeye devam ediyor. Facebook’un piyasa değeri yaklaşık 275 milyar dolar. Mark Zuckerberg’ün serveti son yıllardaki FB hisselerinin yükselişinin ardından 43 milyar dolara kadar çıktı.

Facebook payı alıyor musunuz ya da Facebook’un geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Bize yazın, tartışalım.


loading...

Yorumunuzu Bırakın