Facebook’a SnapChat özellikleri geliyor!

Geçtiğimiz günlerde “Stories” özelliğini İnstagram’da duyuran Facebook, bu defa Snapchat’in filtre ve katman özelliğinden esinlendi

Facebook’a SnapChat özellikleri geliyor!Facebook’a SnapChat özellikleri geliyor!

Bu tepkinin ana nedeni ise Instagram’ın yeni özelliğinin Snapchat’in esas özelliğine ziyadesiyle benzemesiydi. Bu bilhassa beraber Instagram’da video paylaşırken, üzerine makale ve emoji de ekleyebiliyorduk.
Facebook, duyurduğu bu özellikten sonra sürat kesmeden yeni bir ilham almış olmalı ki bu defa de yeni bir filtre hizmetini kullanıcılarına sundu.
Özellik esasde selfie kamerası aktifken sima tanıyan ve belirlenen şablonlarla çalışan bir katman ve filtre hizmeti sunuyor.

Özelliğin opsiyonel olan bir başka kısmı ise arka kameradan çektiğiniz video ve ya fotograf üzerine online olarak yeniden filtre ve stickerlar ekleyip muhtelif ürünler çıkarabiliniyor olması.

İlerleyen dönemde Snapchat’in tüm bu hamlelerle alakalı nasıl bir aksiyon olacağını tahmin etmek zor yalnız şu an için düellonun yegâne taraflı olarak başladığını söylemekte yarar mevcut

WhatsApp’ın makaleşmalara uçtan uca şifreli ileti özelliği getirmesinden aylar sonra, Facebook Messenger da şifreli ileti özelliğine geçeceğini duyurdu.

Facebook’un, Messenger uygulamasını kullanıcılarına mecbur yapmasından ötürü milyonlarca kullanıcıya sahip Facebook Messenger’da makaleşmalar artık uçtan uca şifreli olacak.

Şu anda beta sürümünde test edilen uçtan uca şifreleme özelliği yüzünden 2 şahıs arasındaki konuşma başkaları tarafından okunamayacak.

sadece istenildiği vakit aktifleştirilen bu özellik yüzünden iletiları başkalarının okuması engellenerek emniyet problemi ortadan kaldırılıyor.

Facebook’a SnapChat özellikleri geliyor!Facebook’a SnapChat özellikleri geliyor!

güvenlik araştırmacıları, Facebook’ta ciddi bir aleni tespit etti.

Ünlü korsan birliği Devcore’dan Orange Tsai adlı takma ad sosyal medya devine ilişkin sunuculara bir arka kapı yerleştirdi.

loading...

Yorumunuzu Bırakın