Facebook ‘Haberler’i devreye soktu

Facebook kullanıcıları artık daha fazla haber görecek.

Facebook ‘Haberler’i devreye soktuFacebook ‘Haberler’i devreye soktu

Facebook ‘Haberler’i devreye soktu

Online yayınlara trafik sağlamada ilk sırada yer aldığını daha öne paylaştığımız Facebook, yeni özelliği ile bu mevzuda yerini sağlamlaştırmak istiyor. Facebook bu amaçla bir müddettir test etmekte olduğu İlgili Haberler özelliğini devreye aldığını duyurdu.

İlgili Haberler özelliğiyle Facebook kullanıcıları artık aynı haberi ansızın fazla kanaldan görüntüleyebilecek. Daha çok haber alternatifi ile kullanıcıların anasayfalarında daha kaliteli muhteva olmasını amaçlayan Facebook alakalı haberlere daha fazla tefsir yapılmasınında önünü açmış olacak.

Facebook daha önce yaptığı açıklamada bu sene içinde haber sitelerine yönlendirdiği trafiğin yüzde 170 arttığını belirtmişti. Yeni özelliği ile yayıncılara daha fazla trafik sağlayacak Facebook, kullanıcılarının habere ansızın fazla kaynaktan ve süratli ulaşma ihtiyacını gidermiş olacak.

Kullanıcının haber akışında, haber yahut yazı yayınlanırken alt kısmında alakalı haberlerin nasıl yer alacağını yukarıdaki görselle tanıtımı yapan Facebook mobilde aynı hizmetin şu an için kısmen yer alacağını belirtiyor. Bunun dışında kullanıcıların haberlere yaptığı tefsirların arkadaşlarının haber akışında daha fazla yer alacağı da açıklamada dikkat çeken noktalar arasında.

Kullanıcının haber akışında haberlerin yahut yazılerin daha fazla gösterilmesi ile olası olan bu trafik artışı Facebook tarafından daha da artırılmak isteniyor. Temelinde ise daha fazla haber göstererek Twitter’a yakın bir muhteva sunmanın yanında Flipboard’un da aralarında bulunduğu haber toplayıcı sitelerin karşıladığı ihtiyacı sunmak.
Kaynak:Webrazzi

loading...

Yorumunuzu Bırakın