Exchange Traded Fon Alımında Rekor Artış

Bloomberg tarafından yapılan haber ve derlemelerine göre yatırımcılar rekor sayıda exchange traded fonu (ETF) aldı. Borsa Yatırım Fonu alımı yılın en yüksek seviyede gerçekleşti. Fonlardaki artış yüzde 366.55 olarak gerçekleşti.

Exchange Traded Fon Alımında Rekor ArtışExchange Traded Fon Alımında Rekor Artış
Exchange Traded Funds (ETF)

Gelişen piyasa pay senedi ve tahvillerine yatırım yapan Exchange Traded Fon (ETF) ve ülkemizdeki anlatım şekliyle Borsa Yatırım Fonu (BYF) alımları %366 artış gösterdi.

2.1 milyar dolar seviyesinde Exchange Traded Funds (ETF) alımı yapan yatırımcılar, son bir yılın en büyük alımını yapmış oldular. Gelişen piyasa pay senedi ve tahvilleri önceki haftaya göre 561.5 milyon dolar artış gösterirken, geçen haftaki artış ise 2.1 milyar dolar olmuştu.

Fon alımlarının 1.8 milyar dolarının pay senedi, arka kalan 253.9 milyon doların tahvil fonlarına gittiği belirtiliyor. Türk menkul Kıymetlerine yatırım yapan fonlar 10 Nisan haftası 28.4 milyon dolar ya da %366.55 artışı işaret etti. mevcut alımların 14.7 milyon dolarlık bölümü pay senetlerine giderken, 13.7 milyon doları ise tahvillere gitti.


loading...

Yorumunuzu Bırakın