Excel 2010’un vazgeçilmez 10 özelliği

Microsoft Excel 2010, öncekine göre daha fazla şekilde bilgileri çözümleme etmeye, yönetmeye ve paylaşmaya olanak veriyor.

Neredeyse bütün internet tarayıcılarından mühim verilerinize dhaneinim halindeyken erişebilir; dosyalarınızı basitca internete yükleyebilir ve çhanerimiçinde başka insanlarla eşvakit lı olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca yeni veri çözümlemei ve görselleştirme araçları ile mühim trendleri de takip edebilirsiniz.

Excel 2010’un vazgeçilmez 10 özelliğiExcel 2010’un vazgeçilmez 10 özelliği

Excel ipuçları

1- yegâne bir hücrede veri şemaları oluşturun

-Excel 2010’daki yeni bir hususilik olan Sparklines yüzünden verilerinizdeki modelleri süratli bir şekilde keşfetmek için yegâne bir hücre içinde ufak şemalar oluşturabilirsiniz.

-Dönemsel artışlar ve düşüşler gibi mühim veri trendlerini göstermenin süratli ve basit bir yoludur ve size vakit kazandırır.

2- Elektronik tablolarınıza her yerden ulaşın

Elektronik tablolarınızı çhanerimiçine göndererek herhangi bir bilgisayar ya da Windows telefonunuzdan tablolarınıza erişebilir, bunları görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Excel 2010 ile çoklu konum ve aygıtlarda sınıfının en iyisi olan elektronik tablo deneyiminden faydmeydan abilirsiniz.

-Microsoft Excel internet App. yazıhane ile hane ya da okulunuzdan uzaktayken görüntüleme deneyiminizden herhangi bir taviz vermeden bir internet tarayıcısında çalışma kitaplarını düzenleyebilirsiniz.

-Microsoft Excel Mobile 2010’da uslu telefonunuz için bilhassa hazırlanmış bir Excel mobil versiyonunu kullanarak gerektiğinde aktüel kalabilir ve anında proses yapabilirsiniz.

3- Doğru veri noktalarını süratli bir şekilde sıfırlayın

-Excel 2010, Özet Tablo için yeni filtre geliştirilmesini sağlar.

-PivotTable’ın dilimleyici hususiliği ile tablo görünümlerini zenginleştirerek, verileri istediğiniz gibi dinamik olarak bölmelendirebilir ve filtreleyebilirsiniz.
-Yeni arama filtresi yüzünden tablolarınızda ve PivotTable görünümlerinizdeki büyük veri setlerinde arama yapmak için ayıracağınız vakti veri çözümlemelerine ayırabilirsiniz.

4- birlikte çalışırken birbirinize bağlanın, paylaşın ve daha fazlasını gerçekleştirin

-Excel internet App ile değişik konumlardaki başka çalışanlarla aynı elektronik tablo üzerinden aynı anda çalışabilir, başkalerinin yaptıkları değişiklikleri anında görebilir ve çalışma kitabındaki düzenleyici sayısı hal çubuğu ile çalışma kitabı üzerinde sizinle birlikte kimlerin de çalıştığını bilebilirsiniz.

5- Veri sunumlarınıza daha tesirli hale getirin

-Excel 2010’da yer meydan koşullu biçimlendirme ile stiller ve simgeler üzerinde daha fazla denetim sağlayabilir ve geliştirilmiş veri çubukları ile belirli öğeleri vurgulayabilirsiniz.

-Ayrıca negatif değerleri daha net görüntüleyebilir, yeni çerçhaneeli renk geçişlerinin sağladığı renk dolguları ile değerlerinize daha fazla görünürlük ekleyebilirsiniz.

6- Daha etkileşimli ve dinamik PivotChart görünümlerinden faydmeydan ın

-PivotTable görünümlerinden müstakil olarak, değişik veri görünümlerini direk PivotChart içerisinde görüntüleme, sayılarınız için en cazip görüntüyü çözümleme etme ve yakalama hususiliğini yakalayabilirsiniz.

7- Neredeyse bütün verileri verimli bir şekilde modelleyin ve çözümleme edin

-Excel 2010 için bedava bir eklenti olan PowerPivot ile ani fazla kaynaktan gelen verileri basitca birleştirerek, milyonlarca satıra kadar büyük veri setlerini daha süratli yönetebilirsiniz.

-Şirketinizde Microsoft SharePoint Server 2010 üzerinden veri çözümlemelerini basitca yayınlayabilir ve başka kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

-Excel Services raporları üzerinde çalışırken, ‘dilimleyici’, PivotTable ve ‘süratli sorgu’ bilhassarinden başka kullanıcılarla aynı anda çıkar sağlayabilirsiniz.

8- tüm prosesleri daha basit ve süratli bir şekilde gerçekleştirin

-Excel 2010’un yeni Microsoft Office Backstage görünümü ile çalışma kitaplarınızı daha kısa sürede kaydedebilir, paylaşabilir, yazdırabilir ve yayımlayabilirsiniz.

-Geliştirilmiş Şerit’leri yüzünden sekmelerinizi size hususi hale getirebilir ve sekmelerinizdeki komutlarınıza daha süratli bir şekilde erişebilirsiniz.

9- Daha büyük ve karmaşık elektronik tablolar oluşturmak için daha fazla güçten çıkarlanın

-Excel 2010’un yeni 64 bit versiyonu ile büyük bilgi hacimlerindeki karmaşık veri setlerini daha basit ve verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.

10-Excel Services üzerinden yayınlayın ve paylaşın

-SharePoint Server 2010 ve Excel Services entegrasyonu ile işletmenizde tabloları internet ortamında yayınlayarak, çalışma ortaklarınız, müşterileriniz ve iş ortaklarınız arasında emniyetli bilgi paylaşımını deneme edebilirsiniz.

loading...

Yorumunuzu Bırakın