Etkileyici Sunum Nasıl HazırlanırEtkileyici Sunum Nasıl Hazırlanır ?

tesirli Slayt Hazırlama Teknikleri

Etkileyici sunum yapmak aklınızda büyüttüğünüz kadar kuvvet değildir. Sunum yapmak için öncelikle lüzumlu zamanı ayırmalısınız. Sunum hazırlamak için ehliyetli zamanınız mevcut ise slayt hazırlama aşamasında yapmanız gereken ve öncesinde yapılması gereken teknikler mevcut En tesirli sunum teknikleri olarak sunum öncesi detaylı düşünme, sunum esnasında konuşmacılara söyleneceklerin belirlenmesi, sunum dinlerken kullanıcıların sıkılmaması düşünülerek güzel bir sunum hazırlayabilirsiniz.

Sunum Öncesi Yapılması Gerekenler

tesirli bir sunum hazırlamak için sunum tarihiniz gelmeden önce neler yapacağınızı çok detaylı düşünmelisiniz. Bunları düşünürken kendinize soracağınız ip uçu sorularını vereceğim, sizde cevabını vererek sunumunuza yön vermiş olacaksınız. Sunuma nasıl bir giriş yapmalıyım ? Sunumu hangi program ile hazırlamalıyım ? Sunuma koyacağım içerikler tam olarak ne olacak ? Sunumda video yahut görsel olarak ne seçebilirim ? bu sorulara yanıt vermelisiniz. tesirli bir sunum yapmak için sunuma başlamadan önce kullanıcılara sunumunuzda nelerden bahsedeceğinizi kısaca bir bahsedin önemli başlıklar ile beraber Sunumu hazırlamak için benim birinci önerim microsoft power point programıdır. Sunuma eklediğiniz içerik kopya bile olsa sizin dinleyicilere anlatacağınız içerik tamamen sizin kendi anlatımınız olmalı. Sunuma miktarında görsel eklemek oldukça önemlidir. Görsel eklerseniz sunumuz sıkıcı olmaktan kurtulabilir.

Sunum Esnasında Yapılması Gerekenler

– Sunuma başladığınızda kelimeleri tam olarak ağzınızdan düzgünce çıkarın. Eğer heyecanlanıyorsanız derin derin soluk ler alın ve verin, soluk egzersizleri yapın. ( sunum başlamadan derhal önce tabi 🙂 )
– Sunuma kendinizi tanıtarak başlayın, niçin bu slaytı yaptığınızı ve amacınızı paylaşın dinleyicilerle. Dinleyicileri çok iyi bildirmeniz gerek, sunumu iyi tanıtarak ilgiyi kendinize toplayabilirsiniz.

– Sunum esnasında baktınız dinleyiciler sizi dinlemiyor derhal ses tonlamanızda oynamalar yapın. Süreki aynı ses tonu ile anlatım yapmayın. Vurgulamak istediğiniz yerleri daha yüksek ses ile anlatın.

Etkileyici Sunum Nasıl HazırlanırEtkileyici Sunum Nasıl Hazırlanır ? Etkileyici Sunum Nasıl HazırlanırEtkileyici Sunum Nasıl Hazırlanır ?

Etkileyici Sunum Nasıl Hazırlanır ?

– Sunum içerisinde kısa da olsa sessiz kalmak dikkatleri üzerinize çekecektir. Bu yöntem çok işe yarıyor. Sessizlik büyük bir eylemdir. Denemekte yarar mevcut diye düşünütefsir.

– Sunum bitirirken beni dinlediğiniz için teşekkürler diyip dinleyicilere teşekkürlerinizi sunmayı unutmayın.

Bunun dışında sizinde tesirli sunum hazırlama teknikleri ile alakalı tavsiyeleriniz mevcut sa tefsir olarak belirtebilirsiniz. tefsir yap sende görüşünü belirt.. Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere..  

 

loading...

Yorumunuzu Bırakın