Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veriliyor Mu?

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veriliyor Mu?Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veriliyor Mu?
Ertelemeli ihtiyaç kredisi ve ertelemeli kredi veren bankalar üzerine bir yazı.

Taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi kimi tüketiciler için oldukça avantajlı olabiliyor. Bankalardan kredi çektiğiniz vakit var durumlarda her ay vadesi gelen borcunuzu ödemekle yükümlü olursunuz.

Ertelemeli kredi veren bankalar umumiyetle düzenli ödeme yaptığı halde bazı aylarda güç duruma düşen ve ödemelerini geciktirebilecek olan tüketicilere avantaj sağlarlar. Kredi ödemelerinizi yaparken erteleme imkanından faydalanacak olmanızın en büyük artısı ödemesini yapamayacağınız vadelerde rötar üremi ödemek yerine daha düşük bir ürem oranı ödemesi yapacak olmanızdır.

Çoğu bankanın her vakit için ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlediğini söylemek yanlış olur. örneğin sizlere bu yazıyı hazırlarken küçük bir araştırma yaptım ve şu anda ertelemeli kredi veren bankaların olmadığını gördüm. ama dikkatimi çeken başka noktalarda oldu. Şöyle ki, Garanti Bankası Bonus yaşlı müşterileri için işlem erteleme fırsatı sunuyor, başka bir deyişle Bonus ile yapacağınız harcamalarını erteleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde ING Bank’ın da buna eş bir fırsat sunduğunu gözlemledim.

İhtiyaç kredisi dediğimiz şey 50.000 YTL’ye kadar olan düşük tutarlı krediler. Özellikle 5000 YTL Kredi gibi düşük miktarlarda çekim yapmayı düşünüyorsanız şu aşamada kredi yaşlıınızı kullanmanızı önerebilirim. sonuçta taksit erteleme fırsatları yukarıda belirttiğim 2 bankada da var.

Geçmiş dönemlerde Akbank ve Denizbank ertelemeli kredi kampanyası yapmış. Belirttiğim gibi şu anda bankalar tarafından dolaysız tüketici kredileri için bu açıdan yapılmış bir kampanya söz konusu değil. Son olarak bir önerim daha olacak; eğer yüksek miktarda bir kredi çektiyseniz ve ödeme yapmakta güçlanıyorsanız bankanızın müşteri temsilcileriyle iletişime geçerek ödeme erteleme talep edebilirsiniz. Bunun dışında bankanızın öteleme kampanyalarını bekleyebilirsiniz.

İlgili: Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ertelemeli ihtiyaç kredilerini yakından takip etmeye devam edeceğim. Herhangi bir bankanın yaptığı kampanyaları gene buradan duyurmaya çalışacağım. Bunun dışında sormak istediğiniz soruları yayın editörümüze yorumlar bölümünden ulaştırabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın