Eric Schmidt ve J. Rosenberg’den: Google Nasıl Çalışır

Eric Schmidt ve J. Rosenberg’den: Google Nasıl ÇalışırEric Schmidt ve J. Rosenberg’den: Google Nasıl Çalışır
Google Nasıl Çalışır - How Google Works

Geçtiğimiz günlerde Google’ın eski başkan yardımcılarından Jonathan Rosenberg ve Google’ın şimdiki umumi başkanı Eric Schmidt tarafından çıkaran Google Nasıl Çalışır adlı kitap, Google hakkında birçok merak edilen soruya ışık tutuyor.

orijinal adı How Google Works olan kitap, Google’ın en merak edilen işi alım süreçlerinin nasıl işlediğiyle alakalı de bilgiler veriyor. Özellikle web devi Google’ın mülakatları her vakit merak edilmiş ve tartışılmıştır. Kitapta şirket içinde işe alımlar ve mülakatlar sırasında da yapılan aplikasyonlar örneklenerek anlatılıyor.

Google nasıl işe alıyor? diye merak edenlerdenseniz, How Google Works adlı kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. İşe alımlarda her vakit kendisine özgü özgün mülakatlar gerçekleştiren Google‘ın mülakat sürelerinin yarım saati geçmediği, mülakatlar sırasında adayların sayısının beş kişiyle sınırlandırıldığı gibi bilgiler kitap üzerinde detaylıca anlatılmış.

Google’ı en yakından tanıyan isimlerden olan Eric Schmidt ve Jonathan Rosenberg şirketin nasıl çalıştığını ve süreçlerin nasıl işlediğini başarılı bir şekilde How Google Works kitabında anlatıyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın