Enpara %50 indirim kampanyasına Netflix’i de dahil etti

Finansbank Enakça.com %50 indirim kampanyasıyla ödeyeceğiniz aylık Netflix abonelik ücretinin yarısını art alabilirsiniz.

Enpara %50 indirim kampanyasına Netflix’i de dahil ettiEnpara %50 indirim kampanyasına Netflix’i de dahil etti
Netflix

Geçtiğimiz hafta Türkiye dahil 130 ülkeye daha genişleyen Netflix, 190 ülkede etkinlik vermeye başladı.

Geçen hafta Salı günü Netflix’in basın duyurusunun ardından şirket hisseleri de yüzde 6 artışla, ciddi değer kazanmıştı. lakin Netflix’in stock durumundan daha çok benim paylaşmak istediğim farklı bir haber mevcut

Netflix Türkiye’ye geldi gelmesine fakat avroyla geldi. Avronun akça biriminiz karşısındaki değeri de malumunuz. Kuzey Amerika’da aylık 9.99 dolara sunulan standart paket, Avrupa ve Türkiye’de 9.99 avroya sunuluyor. Arada belirgin bir ücret farkı olmasa da hizmeti Türkiye’deki diğer dijital platformlarla karşılaştırdığımızda piyasa ücretının yüksek olduğunu söylemek güç değil. Netflix’in içerik arşivini diğer platformlarla karşılaştırmak kısmen doğru olmasa da şu anda içerik olarak ne yazık ki pek de avantajlı değil. En azından beklentilerimizi karşılayacak bir hizmet henüz ortada yok. Üstelik Türkçe altyazıların olmayışı da hizmetin ayrı bir dezavantajı olarak değerlendirilebilir. Çünkü biliyorum ki, pek çok kişi Türkçe altyazı ile dizi yahut filmleri izlemeyi yeğleme edecek.

mevcut Türkiye arşivi, ücretı, avantajları ve dezavantajları derken, sözlükte Enakça‘nın adı geçti. Spotify, iTunes, Steam üzerinden yapılan harcfakatlara yüzde %50 indirim fırsatı sağlayan Enakça, Netflix için de bu güzelliği yapabilecek bir bankaydı. Sözlüğü sıkça takip ettiğini bildiğimiz Enakça, nihayet beklenen güzelliği yaakçak 7 Ocak’ta ‘Oyun, Müzik ve Eğlenceye %50 indirim’ kampanyasına Netflix’i de dahil ettiğini açıkladı.

Netflix’i dün tecrübe fırsatım oldu. 1 aylık tecrübeyi bedelsiz sunduğu için ödeme yapmadım fakat geçen yıl App Store üzerinden aynı kampanyadan yararlanmıştım. Eminim Enakça müşterileri en az bir ya da 2 defa bu kampanyadan yararlanmışlardır.

Bilmeyenlere anlatayım. Enakça, müşterilerine Encard ile Netflix, Steam ve Spotify üzerinden yaptıkları aylık yekûn 50 YTL’ye kadar olan alışverişlerin %50’sini art veriyor. Yapılan alışverişlerin %50’si bir sonraki ayın 5. iş güne kadar -genelde çok daha kısa sürüyor- müşterilerin Vadesiz YTL hesaplarına iade ediliyor.

Kampanya 31 Mart 2016 tarihine kadar geçerli. Ayrıca kampanyanın uzatılmayacağı da belirtiliyor.

Hatırlatmalar:

Steam, Spotify ve Netflix’in yanı sıra; LOL, iTunes, App Store, Google Play, Facebook, Windows Store, Xbox, Playstation ve Deezer üzerinden yapılan alışverişler de kampanyaya dahil. Encard dışında Paypal gibi diğer ödeme sistemlerinin kullanılması kampanyaya dahil değil. Kampanyadan aylık maksimum 25 YYTL kampanya bitimine kadar ise yekûnda 375 YTL’ye kadar iade kazanılıyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın