Endgame: Kitap Şifrelerinden 500 Bin Dolarlık Altın Ödülü

Endgame: Kitap Şifrelerinden 500 Bin Dolarlık Altın ÖdülüEndgame: Kitap Şifrelerinden 500 Bin Dolarlık Altın Ödülü
Endgame: Kitap Şifrelerinden 500 Bin Dolarlık Altın Ödülü

Endgame: Çağrı adındaki kitap, birçok ülkede olduğu gibi bugün Türkiye’de de satışa çıktı. Endgame kitabında bulunan şifreleri toplayarak 500 bin dolar değerinde altın yoğun bir kasaya sahip olmak isteyenler şimdiden araştırmalara başladılar.

Endgame Şifrelerini Bulan Kişi 500 Bin Dolar Kazanacak

James Frey‘in yeni romanı Endgame kitabında çok yönlü ve etkileşimli bir bulmaca yer alıyor Her bir bulmaca diğer şifrelerin bulunmasını kolaylaştıracak bir yol sağlıyor. Tüm bulmacalara doğru cevapları bulan kişi dünyanın herhangi bir şehrinde bir anahtara ulaşacak ve o anahtarla ABD’nin Las Vegas kentinde bulunan Caesars Palace Oteli‘ndeki 500.000 dolarlık altın yoğun kasayı açarak, tüm altınlara sahip olacak.

Bu vakite kadar dünyada yapılan en geniş kitap projesi olan Endgame’in sinema ve bilgisayar oyunlarından sonra filmi de çevrilecek. Kitap, Türkiye’de Endgame: Çağrı adıyla ülke dışında ise Endgame: The Calling olarak yayımlandı.

Endgame: Kitap Şifrelerinden 500 Bin Dolarlık Altın ÖdülüEndgame: Kitap Şifrelerinden 500 Bin Dolarlık Altın Ödülü
Endgame: Kitap Şifrelerinden 500 Bin Dolarlık Altın Ödülü

Endgame 2,5 Milyon Dolar Ödül Daha Dağıtacak

İlk kitap çağrıyla verilecek 500 bin dolarlık altın ödülü yalnızca bir başlangıç. Üç kitaplık proje olduğu belirtilen Endgame’in ikinci kitabı için 1 Milyon Dolar, son kitabı içinse 1,5 Milyon Dolar ödül dağıtılacak. İlk kitapta olduğu gibi, diğer kitaplarda da para graflarda ya da mevzularda geçen şifre yahut bulmacaları çözebilenler büyük para ödüllerine kavuşmuş olacak.

Endgame’in Başlangıç Noktası Şifre ve Bulmacalarından Daha İlginç

Endgame‘i ödüllerinden, şifrelerinden ve bulmacalarından daha ilginç kılan bir şey daha mevcut o da kitabın başlangıç noktası… öykü dünyanın sonunu getirebilecek felaketleri mevzu alıyor ve 12 ülkenin kaderini belirleyecek (daha doğrusu dünyanın) 12 karakteri ve bunların 3 anahtarı bulabilmek için birbirleriyle mücadelelerini anlatıyor. 3 anahtar ve az önce yukarıda bahsettiğim gibi 3 kitap. başka bir deyişle her kitap için 1 anahtar ve 1 para ödülü mevcut . Daha da uzatmadan ilginç olan yanını söylemeliyim, Endgame’in mevzusu İstanbul’da başlıyor. Tam olarak Kadıköy’de, hatta oynanan bir karşılaşma sırasında Fenerbahçe Stadı‘na düşen meteorla!

Biraz akıl dışı olabilir lakin genelde hikayeler başladığı noktalarda biter. Bana kalırsa ilk anahtar Türkiye’de olabilir. Şahsi fikrim elbette bu.

Yakın zlakinnda adını daha çok duyacağımız ve dünyayı sarsacağını tahmin ettiğim Endgame’i bugünden itibaren kitapçılarda bulabilirsiniz. Altınlar için değil, sırf merak ettiğimden kitabı okumak istiyorum. Çünkü şimdiye kadar hayatım boyunca görmüş olduğum en çılgın kitap projesi diyebilirim.


loading...

Yorumunuzu Bırakın