EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ

Bağımsız modacıların ve yönetmenlerin işlerini sergileyen film gösterimleri, söyleşiler ve partilerle kesif festival 28 – 29 Kasım 2015’te Zorlu Performans Sanatları Merkere i’nin hane sahipliğinde gerçekleşti. Festivalde En iyi Moda Filmi ÖdülüHigh Tide” filmiyle Albert Maya’nın oldu.

İlk kere gerçekleştirilen “Fashion Film Fest 2015” gösterimler, moda sohbetleri, etkileyici kısa filmler ve after party ile moda shaneerlere unutamayacağı saatler yaşattı. Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden bağımsız modacıların yanı sıra büyük marka ve tasarımcıların da işlerini sergileyen moda filmlerini programına meydan olan festivalde izleyiciler Kirsten Dunst, Marillon Cotillard gibi ünlü oyuncular beraber film izleme şansı buldu.

En iyi Moda Filmi : High Tide

Festival kapsamında en iyi moda filmi de seçildi.  Moda Tasarımcısı Damir Doma, Tasarımcı Ümit Ünal, ünlü güncel sanatçı Marie Vic, Oyuncu Belçim alim gibi moda ve sinema dünyasından önemli isimlerin oluşturduğu jüri  Albert Maya’nın “High Tide” filmini  En İyi Moda Filmi seçti.

Birincilik ödülünü oyuncu Belçim alim’in takdim ettiği törende, moda filmleri için jüri üyeliği yapan alim ”Fashion Film Fest’te yer aldığım için mutluyum, umarım bu organizasyonun dhaneamı gelir ve bizler için hayırlı olur” diye konuştu

Kazanan yönetmenin bir sonraki filmini İstanbul’da çekmesi şartıyla verilen bu desteğin yanı sıra ödül meydan film dünyanın en önemli moda telhaneizyon kanallarından birisi olan Fashion One TV’de yayınlanacak. Festival kapsamında bir diğer ödül olan Elle Fashion Awards ödülünün sahibi ise “ Good Morning, Pallas Athena” filmi ile emir Eralp oldu.

Festival kapsamında Damir Doma, Ümit Ünal, Erkan Çoruh, Bahar Korçan, Çiğdem Akın, Başak şafak Berlin Moda Filmleri Festivali kurucusu Niccolo Montanari, Serbia Fashion Week kurucusu Svetlana Horvat gibi isimler söyleşilerle deneyimlerini aktardılar.

Festivalin kurucusu ve direktörü Tuna Yılmaz yaptığı konuşmada “İstanbul küresel güç oyununun her meydan ında gelmek istediği önder konuma, moda sektöründe de ulaşabilmek için büyük adımlar atıyor. Şehir artık tüm dünyadan modacıları, alıcıları, basın mensuplarını, bloggerları ve gezginleri ağırlıyor. Dünyaya İstanbul’daki moda dünyasının yalnızca moda haftasındaki defilelerden ibaret olmadığını, kentin ve etkinliğin vizyonunun daha geniş olduğunu göstermek gerekiyor” diye konuştu

EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ
EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ
EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ
EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ
EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ
EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ

Albert Maya Bağımsız modacılar Berlin Moda Filmleri Festivali Elle Fashion Awards En İyi Moda Filmi En iyi Moda Filmi Ödülü fashion film fest Fashion Film Fest 2015 High Tide manşet Moda Tasarımcısı Damir Doma Tasarımcı Ümit Ünal Tuna Yılmaz Zorlu Performans Sanatları Merkere i 2015-11-29
loading...

Yorumunuzu Bırakın