En güvensiz tarayıcı hangisi

En güvensiz tarayıcı hangisiEn güvensiz tarayıcı hangisi

En güvensiz tarayıcı hangisi

Bu araştırma çok tartışılacak: İşte en güvensiz, aleni larla kesif tarayıcı ve rakiplerinin durumu…

Hangi tarayıcının daha emniyetli hangisinin aleni larla kesif olduğu konusund pek çok şey yazılıp çizildi. İşte bu mevzuda yapılan son araştırma, bilhassa Firefox fanatiklerini derinden sarsacak sonuçlar içeriyor.

Cenzic işletmesının tarayıcılar üzerinde yaptığı emniyet araştırmasının sonuçlarına göre, tüm tarayıcı emniyet aleni larının yüzde 44’üne sahip olan Firefox birinci oldu. İkinciliği yüzde 35 ile Apple işletmesından Safari üçüncülüğü ise yalnızca yüzde 15 yanılgı payıyla emektar web Explorer aldı.

Alem üzerindeki web kullanıcılarının yüzde 65’i web Explorer, yüzde 24 ü Firefox, yüzde 4.4’ü Safari, yüzde 3.6’sı Google Chrome ve yüzde 2.2’si Opera kullanıyor.

Araştırmayı yapan işletme aleni lamasında amaçlarının katiyen “Bir tarayıcıyı kötülemek” olmadığını aleni ladı. Firefox’un yapımcısı Mozilla ise bu araştırma konusunda yaptığı aleni lamada tanıdık bir deyim kullanıyor: “Meyve veren ağaç taşlanır”.

Açıklamada Firefox’un popülerliğinin kullanıcılar arasında artmasıyla beraber hackerların gözlerini bu tarayıcıya çevirdiği ve yüksek aleni oranın bu nedenle kaydedildiği belirtiliyor.

Araştırma sonuçlarına göre emniyette sınıfta kalan ikinci tarayıcı ise Safari oldu. Alem üzerinde vasati yüzde 4’lük bir kullanıcı portföyü bulunan ve iPhone’da hususi versiyonu kullanılan Safari’nin, bu düşük orana karşın yüzde 35 yanılgı payıyla ikinci olması kuşkusuz Apple açısından düşündürücü bir hal

loading...

Yorumunuzu Bırakın