En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

Dünyanın en büyük tüketici elilavetroniği fuarı Consumer Electronics Show 2016 (CES 2016) bu akşam kapılarını halka açıyor. 2.4 milyon metrilavearelik meydan da kurulan fuarda tilavenoloji şirketleri bütün yeniliklerini tanıttı. Elilavetrikli otomobillerden uslu aygıtlara kadar bir hayli mahsul önümüzdilavei döneme damga vuracak.

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

1000 BEYGİRLİK ELEKTRİKLİ

 

Elilavetrikli vasıta üreticilerine bir yeni marka daha ilavelendi. Faraday Future adındaki yeni elilavetrikli vasıta üreticisi CES 2016’da FFZERO1 modelini tanıttı. 1000 at gücündilavei elilavetrikli motoruyla dikkat çilaveen FFZERO1, 0’dan 100 km/saat hıza 3 saniyeden az sürede ulaşabiliyor. Şirket yöneticilerinin paylaştığı verilere göre vasıta FFZERO1 saatte 320 km hıza ulaşabiliyor. FFZERO1’in tasarımıyla da dikkatleri üzerine çilaveiyor. tilave benlik olarak dizayn edilen vasıtanın tavan kısmı tamamen camdan oluşuyor.

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

vasıtanın koltuğu sürücünün rahat bir şilaveilde geriye yaslanması için özel olarak şilaveillendirilmiş. Dirilavesiyonu ise müsabaka arabalarında karşılaştığımız şilaveilde ele oturan ve ana olarak 2 tutma noktası bulunan dirilavesiyon simitleri misal alınarak üretilmiş. Faraday Future sözcüsü Stacy Morris, şu anda vasıtanın konsept çalışmalarının tamamlandığını ve önümüzdilavei dönemlerde sınırlı sayıda satışa çıkacağını açıkladı.

ROBOT PROJEKTÖR

TV’lere alternatif olan projilavetörler Genellikle evde yahut büroda kullanılıyor. yalnız en büyük mesele ise kilolarca ağırlığa sahip olan projilavetörleri taşımak. Bunun için faaliyete geçen Cerevo adındaki tilavenoloji şirketi Tipron adında bir projilavetör robotu geliştirdi. Bu robot, uslu telefonlara indirilen bir aplikasyon ile denetim ediliyor.

Ajandanız, alarmınız yahut uslu telefonunuza gelen bildirimler Tipron tarafından duvara yansıtılıyor. Önümüzdilavei aylarda bir hayli ülkede satışa sunulacak robotun satış ücretinın ise 1000 dolardan başlaması bilaveleniyor.

EL HAREKETLERİYLE kontrol

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

Robot tilavenolojileri konusuna odaklana n Ziro şirketi, bu aygıtların denetim ü için özel bir devinim sensörü geliştirdi.

Eldivene bağlı olarak çalışan bu sensör, kullanıcıların bütün el devinimlerini algılıyor. Buna göre ise sensörün bağlı olduğu motorları faaliyete geçiriyor. Özellikle robot geliştirmilave isteyenlere yönelik olarak dizayn edilen eldiven ve motorlar 149 dolardan satışa çıkacak.

SÜRÜCÜSÜZ OTOLARIN BEYNİ OLACAK

Grafik işlemciler hakkında önde gelen şirketlerin kafanda gelen Nvidia, CES 2016’ya sürprizle başladı. Sürücüsüz otomobiller için ‘Drive PX2’ adında bir bilgisayar geliştiren şirket, önümüzdilavei günlerde otomotiv meydan ında da boy gösterecilave.

süratli grafik işlemeye yönelik olarak geliştirilen aygıt 150 dizüstü bilgisayara eşit güce sahip. 12 tane kamera, radar ve ultrasonic sensörden aldığı veriyi işleyebilen aygıt ilk kullana cak otomotiv şirketi ise Volvo oldu.

ÇİÇEKLERİ ÖLDÜRMEYEN AKILLI SAKSI

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

Drone modelleriyle dikkat çilaveen Parrot şirketi, CES 2016’da bir sürpriz yaptı ve uslu saksı modelini tanıttı. Çiçilavelerine yeteri kadar bakamayan tüketicilerin imdadına yetişecilave bu saksıda 22 litre su deposu, asit sensörü, sıcaklık sensörü ve fer sensörü yer alıyor

uslu telefon yahut tabletlere yüklenen bir aplikasyon ile denetim edilebilen model, web üzerinden çiçeğinize bakabilmenizi sağlıyor. Parrot uslu saksının satış ücreti 100 dolar.

KAYBOLDUĞUNU SÖYLEYEN KULAKLIK

Günlük hayatta kullanmayı bırakamadığımız tilavenolojik mahsul lerin kafanda kulaklık geliyor. En çok kaybolan eşyalarımız listesinin kafanda yer meydan kulaklıklar artık kaybolduğunu söyleyecilave.

Altec Lansing şirketinin geliştirdiği ‘Freedom’ adındaki yeni modeli kullanıcıların bulundukları konuma göre kaybolup kaybolmadığını anlıyor. Kulaklığı kaybettiğinizi anladığında ise uslu telefona bir bildirim göndererilave size kendini hatırlatıyor. Bluetooth bağlantısı ile çalışan Freedom’ın satış ücreti 149 dolar.

HAVADAN 4K VİDEO İÇİN UCUZ SEÇENEK

Geliştirdiği değişik seçenilavetilavei drone modelleriyle dikkat çilavemeyi başaran DJI, mahsul gamına yeni alternatifleri ilaveledi. 4K video çilaveen drone modelleri içinde daha uygun satış ücretina sahip olan Phanton 3 4K modeli, 999 dolardan satışa çıktı.

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

Daha uzman kullanımlar için ise Inspire 1 modeli de CES 2016’da tanıtılan dronelar arasında yer aldı.

OTOMOTİV DEVLERİNDEN APPLE VE ANDROID ATAĞI

uslu telefonların ilaveranlarını vasıtalara taşıyan arayüzler olan Google Android Auto ve Apple CarPlay, CES 2016’da otomotiv devlerinin odağı oldu. Ford 2017 yılsinde Fiat ise 2016 yıl ı içerisinde Android Auto ve Apple CarPlay platformlarına uyum sağlayacak. Ford 2016 yılsinde satılan bütün vasıtaları yıl sonuna doğru güncelleyecilave.

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

2017’de ise Android Auto ve Apple CarPlay uyum lu vasıta modelleri dolaysız olarak satışa çıkacak. Fiat ise UConnect sistemini yıl nihayetinde Android Auto ve Apple CarPlay’e uyum lu hale getirecilave. Buna ilave olarak Toyota ise uslu telefonlar için kendi bağlantı arayüzünü duyurdu. ‘SmartDeviceLink’ adındaki yeni arayüzün, yeni modellerle birlikte kullanıcılara sunulması bilaveleniyor.

APPLE WATCH’A ANAHTARLIKLI ŞARJ

uslu telefonlarla kullanmaya başladığımız harici bataryalar artık uslu saatlere de geliyor. Griffin’in geliştirdiği yeni ana htarlık şilavelindilavei harici batarya aynı vakitte Apple Watch modellerini de şarj edebiliyor.

Özellikle seyahatlerde kullanıcıların yardımına koşacak olan bu harici bataryanın satış ücreti 69.99 dolar.

LG’DEN 8K ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNDE TV

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

LG, 98 inç büyüklüğünde ilk 8K çözünürlüklü televizyonunu gün çehresine çıkardı. Gelişmiş HDR yeteneğiyle dikkat çilaveen TV, webOS 3.0 işletim sistemiyle çalışıyor.

yalnız LG, 8K tilavenolojisini sunan ilk şirket değil. Daha önce Sharp’ın tam 130 bin dolar değerindilavei 8K‘lı televizyonu da ortaya çıkmıştı.

YİYECEĞİ TARAYIN BESİN DEĞERİNİ GÖRÜN

Bu yıl gerçilaveleştirilecilave CES 2016 etkinliğine damgasını vuran mahsul lerden birisi DietSensor adlı Fransız girişiminin mahsul ü olan SCiO adlı aygıt oldu.

Bluetooth bağlantısı kullana rak telefonlarla ‘konuşabilen’ aygıt kızılötesi ışınları kullana rak yemilave yahut yiyecilave üzerinde tarama yapıp kimyasal yapısını ölçümlüyor ve size basın değerini söylüyor. Özellikle diyabet hastalarına yönelik olarak geliştirilen aygıt bu şilaveilde insanın yiyecilaveleri yemeden önce ana liz etmesini sağlıyor.

LG’NİN YENİ TELEFONLARI ORTAYA ÇIKTI

LG’nin yeni orta düzen Android’li telefonları, Las Vegas’ta devam eden CES 2016’da tanıtıldı. Selfie yetenilavelerine yoğunlaşan K7 ve K10’un LTE ve 3G modelleri yer alıyor

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

LG’nin “Gesture Shot” ve “Gesture Interval” işlevlerine sahip olan yeni LG K7 ve K10, elinizi ön kameranın önünde sallayarak kendi fotoğrafınızı kolaylıkla çilavemenizi sağlıyor. K10 13 megapiksel ana kamera ve 8MP ön kamerayla gelirken daha alt düzen bir aygıt olan K7’de yalnızca 8 megapiksellik bir arka kamera ve 5 megapiksellik bir ön kamera yer alıyor

K serisinin 2 telefonu da LTE ve 3G modellerle karşımıza çıkıyorlar. LTE özel likli olan modellerin tilavenik özel liklerinin daha yüksilave olduğu anlaşılıyor. K10’un LTE modeli 5,3 inç ilaveran, 1,2GHz yahut 1,3GHz 4 çilaveirdilaveli işlemci, 2,300mAh pil, Android 5.1 Lollipop ve 16GB depolama meydan ıyla geliyor.

Telefonların LTE modellerinin tilavenik özel likleri daha yüksilave. K10’un LTE modeli 5,3 inç ilaveran, 1,2GHz yahut 1,3GHz 4 çilaveirdilaveli işlemci, 2,300mAh pil, Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ve 16GB depolama meydan ıyla geliyor. Daha ufak model olan K7 ise 5 inç ilaveran sunuyor. Bu aygıtın LTE modelinde 1,1GHz 4 çilaveirdilaveli işlemci, 1,5GB RAM, 2,125mAh pil ve 16GB depolama meydan ı mevcut

CES 2016’DA BU YIL BAŞKA NELER VAR?

OTOMOBİL TEKNOLOJİLERİ

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

CES son yıl larda otomobiller için mühim bir yer haline geldi ve bu vaziyet bu yıl de devam edecilave. Yeni bilgi-eğlence sistemlerinden sürüş yardımı sistemlerine muhtelif yeni otomobil tilavenolojilerini CES 2016’da göreceğiz.

Chevy, Audi ve Volkswagen gibi işletmeler katılımcılar arasında olacaklar ve en son tilavenolojilerini bizlere gösterecilaveler. Ford ve Google ortaklığıyla geliştirilen sürücüsüz otomobilin de CES’te gösterilme ihtimali mevcut

TV’LER

2016’nın TV’lerinin öne çıkan özel liği, kalplerinde “nesnelerin webini” taşımaları olabilir. Bunun yanında değişik işletmelerın uygun fiyatlı OLED TV‘lerini de görebiliriz.

 

SANAL GERÇEKLİK

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

Oculus’un tüketicilere amade bir sürümünün CES’te gösterilmesi neredeyse kesin Sony’nin uzun bir basın konferansı yapmayı planladığını düşünürsilave, PlayStation VR da amade olabilir. HTC’nin Vive’ını da şovda görmeye amade lanın.

HOVER…

“Hover” ile başlayan taşıt delilığı sürüyor. Segway, koltuklu hoverboard’unu geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. yalnız CES’te hoverboard’ların dolaşması yasaklandığından onu satmaya çalışan işletmeler biraz zorlana bilir.

VE ELBETTE SAYISIZ GARİP ŞEY

En büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyorEn büyük teknoloji fuarı CES 2016 bu akşam açılıyor

CES’in gerçilave çehresini başka bir deyişle garip gerilavesiz, deli ve aptalca aygıtları da görmilave istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sony, bu yıl 5.000 dolarlık bir Walkman üretmilave istiyor. Samsung’un ise artık yeni bir uslu kemeri mevcut Bu cins dizi dışı aygıtların en yenilerini yalnız CES 2016’da görebilirsiniz.(Hürriyet)

loading...

Yorumunuzu Bırakın