e-Mevduat ile Vadeli Mevduat Arasındaki Fark

e-Mevduat ile Vadeli Mevduat Arasındaki Farke-Mevduat ile Vadeli Mevduat Arasındaki Fark
Mevduat

Birikimlerinizi, mevduat hesaplarına yatırarak belirlediğiniz süre nihayetinde mevduat getirisi alabilirsiniz. Bir bankadan hesap açarak, mevduata para yatırma işlemlerinizi e-Mevduat yahut vadeli hesap seçeneği ile kullanabilirsiniz.

Genellikle e-Mevduat ve Vadeli mevduat hesabı arasında ne gibi ayrımlar olduğu soruluyor. Bu sebeple konumuzun asıl kısmı olan Vadeli Mevduat ile e-Mevduat arasındaki ayrım nedir, onu anlatacağım.

Vadeli Mevduat: Vadeli Mevduat ya da kamu dilinde Vadeli hesap olarak bilinen bu tür, klasik olarak banka şubelerinden açtırdığımız ve birikimleri için belirlediğimiz süreler çerçevesinde kazanç sağlayabildiğimiz hesaplardır. Vadeli mevduatların ürem getirileri bankalara değişiklik gösterebilmektedir. fakat Genellikle bankalar vadeli mevduat hesabı açan kullanıcılarına dört ayrımlı vade türü sunarlar. Bu vadeler 32 gün, 46 gün, 92 gün ve 181 gün olarak belirlenir. USD, Euro gibi döviz hesapları ise yeniden az önce belirttiğim gibi ürem oranı ve vadelerde ayrımlılık gösterebilmektedir.

Kısaca, vadeli mevduatlar banka şubelerinden açtırabileceğimiz ve birikimlerimiz değerlendirebileceğimiz bir hesap türüdür. Vadeli mevduat ile alakalı detaylı bilgi: Mevduat Yatırımı Hakkında Merak Edilenler.

e-Mevduat: Bankaların müşterilerine sunmuş oldukları bu mevduat türü ise, web bankacılığı üzerinden kolaylıkla açılabilmektedir. e-Mevduat hesapları Genellikle klasik olarak tabir ettiğimiz mevduat modellerinden çok daha fazla kar sağlamaktadır. e-Mevduat hesaplarından yüksek ürem oranlarıyla yararlanabileceğiniz gibi bu hesap türlerinde herhangi bir hesap işletim ücreti de alınmamaktadır.

e-Mevduat Hesabı Nasıl Açılır? adlı yazımızda daha fazla bilgiyi edinebilirsiniz.

Özetleyecek olursak, e-Mevduat ile vadeli mevduat arasındaki ayrım, e-Mevduat web bankacılığı üzerinden gerçekleşirken, vadeli mevduatlar ise bankaların şubeleri üzerinden gerçekleşmektedir. Mevduat türleriyle alakalı daha detaylı bilgiye alakalı mevduat bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın