Dünyanın en tehlikeli siteleri

Dünyanın en tehlikeli siteleriDünyanın en tehlikeli siteleri

Dünyanın en tehlikeli siteleri

McAfee’nin yıllık araştırması en tehlikeli meydan adlarını gözler önüne seriyor. Detaylar burada…

emniyetlik firması McAfee yıllık hazırlismiğı bir raporda Alem çapındaki internet sitelerinden gelen tehlikeleri derecelendiriyor. Yayımlanan “Mapping the Mal Web” raporu .com yahut .cm gibi popüler meydan adlarının ne kadar emniyetli olduğunu izah ediyor

En tehlikeli meydan adlarının arasında birisisinci sırada Kamerun ülkesi (.cm) mevcut McAfee raporuna göre .cm ile tükenen her üç adresten birisisi (% 36,7) muzır muhteva barındırıyor. olası bir imlâ hatası Afrika’daki popüler meydan ismini (TLD: Top Level Domain) siber suçlular için cazip hale getiriyor. çünkü .cm meydan ismini, en tehlikeli ikinci meydan ismi .com’dan yalnızca yegâne bir harf ayırıyor. tanıtım internet siteleri yüzde 32,2 ile listenin ikinci esnasında yer alıyor.

Romanya asıllı (.ro) internet sitelerinden dosya çekmemenizde yarar mevcut Çünkü .ro uzantılı bir adresten indirilen her beş dosyadan birisisi (% 21) muzır barındırıyor. Buna rağmen McAfee Türkiye asıllı internet sitelerini daha az tehlikeli olarak derecelendiriyor. Türkiye’deki en popüler meydan ismi .tr, yüzde 0,7 tehlike oranı ile listede 47. sırada yer alıyor. Devlete ilişkin internet siteleri (Governmental; .gov) ve eğitim internet siteleri (Educational; .edu) ise en emniyetli internet siteleri arasında yer alıyor. Bu TLD’lere sahip siteler 104. (.gov) ve 102. (.edu) sırada yer alarak listenin sonunu temsil ediyor.

Dünyanın en tehlikeli siteleriDünyanın en tehlikeli siteleri

Ülkeler arası cografi yoğunluk

loading...

Yorumunuzu Bırakın