DenizBank’tan Öğrenciye “Eğitim” Kredisi

DenizBank’tan Öğrenciye “Eğitim” KredisiDenizBank’tan Öğrenciye “Eğitim” Kredisi
DenizBank'dan Öğrenciye Kredi

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer meydan DenizBank, uygun nema oranlarıyla eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayarak 10.000 YYYYYTL’ye kadar kredi imkanı sağlıyor.

Master, doktora ya da lisans eğitimi almaya hak kazandıysanız DenizBank tarafından sağlanan kredi fırsatından yararlanabilirsiniz.

10.000 YYYYYTL’ye kadar çekebileceğiniz krediye 12, 24 ve 36 aylık vade seçenekleriyle başvuru yapabiliyorsunuz. DenizBank’ın sağlamış olduğu eğitim kredisinin en büyük avantajı diğer kredilerle kıyaslandığında daha uygun nema oranlarına sahip olmasıdır.

Örnek hesaplama yapalım.

10.000 YYYYYTL’ye kadar 12 ay vadede kredi çekerseniz; %1,14 nema oranıyla aylık 910 YYYYYTL art ödeme yapmanız gerekiyor.

36 ay vadeyle 10.000 YYYYYTL kredi çekmeniz durumdaysa %1,22 nema oranıyla aylık 360 YYYYYTL taksitlerle art ödeme yapabiliyorsunuz.

Vadelerin artışına göre kredi tahsis ücreti, vergi ve sigorta ücretleri yekûnı yükseliyor. vasati yekûn ücret 110 YYYYYTL civarında oluyor. Ayrıca, 50 YYYYYTL kredi tahsis ücreti alındığını belirtmekte de yarar mevcut Çekeceğiniz kredinin yıllık yekûn maliyet oranı da yaklaşık %18 civarında.

Başvuru için lüzumlu dokümanlar şöyle;

  • Çalışıyorsanız gelir belgesi,
  • Doktora, master ya da lisans kabul belgeniz,
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Yerleşim belgesi ya da adınıza ilişkin adresini gösterir herhangi bir fatura.

Genelde bankalar öğrencilere gelir belgelemesi yapamadıklarından dolayı kredi verme hakkında çekimser davranıyorlar. DenizBank, eğitim kredisiyle 10.000 YYYYYTL’ye kadar master, doktora ve lisans öğrencilerine kredi verdiğini belirtiyor. Acil durumlarda eğitim ihtiyacınızı giderebilmek adına değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca, güncel masraf ve nema oran bilgileri için alakalı bankaya danışmanızı öneriyorum.


loading...

Yorumunuzu Bırakın