DENİZ, KUM, GÜNEŞ, GELOS…

DENİZ, KUM, GÜNEŞ, GELOS… DENİZ, KUM, GÜNEŞ, GELOS…
Anadolu’nun dört bir yanından özel olarak getirilen ürünler Akdeniz mutfağının birbirisinden lezzetli tatları ile Gelos‘ta.

Gelos’un öyküsü 2015’de Kaş’ta birisi Avukat Hazal Işık diğeri ise İç Mimar olan Özlem Erkaya adlı 2 kadın ortağın girişimi ile başlıyor. İstanbul’da müessesesel ömür ı yaşadıkları dönemde tatil fırsatlarını gezi edip yeni mutfakları keşfederek değerlendiren 2li, bambaşka planlar içindeyken, ömür bizi bir şekilde Gelos’un bu güzel terasına getirdi diyor.

Her gün 19.00 – 01.00 saatleri arası hizmet veren Gelos, Kaş’ın tam merkezinde olmasına rağmen kalabalıktan ırak ve ferah bir teras restoranı. Bunaltıcı sıcaklarda havadar olmasının yanında, eski Kaş evleri, Meis, Limanağzı, Likya Kaya Mezarları ve dağlarla çevirili manzarasıyla unutulmaz bir Kaş tecrübesi sunuyor.

DENİZ, KUM, GÜNEŞ, GELOS… DENİZ, KUM, GÜNEŞ, GELOS…
Gelos menüsünün temelinde sağlıklı ve leziz Akdeniz mutfağı yer alıyor. Vejeteryan ve veganlara hitap edildiği kadar deniz mahsüllerinde de oldukça iddialılar. Mezelerinde ise Akdeniz ve Ege’nin sürpriz tatları, yöresel lezzetlerle beraber Anadolu’nun dört bir yanından özel olarak getirilen ürünlerle harmanlanıp misafirlerine sunuluyor.

Öne çıkan lezzetleri arasında deniz mahsüllü Gelos köfte, güveçte beğendili ahtapot, kağıtta levrek, teriyaki soslu somon ızgara yer alırken mezelerinde ise levrekli kuru domates dolması, tapenade, enginar diblesi, seviçe, midyeli pilaki, kabak çiçeği dolması, mor padişah ficinaki ve pırasa borani büyük beğeni topluyor.

Gelos kurucu ortaklarından Özlem Erkaya “Açıkçası bu işte içtenliğimizi ve amatör ruhumuzu ortaya koyduk. Gelos doğrudan ticari bir girişim olsaydı bu içten havayı yakalayamazdık. Çalışanıyla, müşterisiyle, herkesin keyif alacağı bir yer yaratmak ve bu terasta tüm ekip mesut olmak bizim için ön planda” diye konuştu

Adres: Andifli Mahallesi, Öztürk Sokak, No 8, Kaş, Antalya

DENİZ, KUM, GÜNEŞ, GELOS… DENİZ, KUM, GÜNEŞ, GELOS…
DENİZ, KUM, GÜNEŞ, GELOS… DENİZ, KUM, GÜNEŞ, GELOS…

AKDENİZ Antalya GELOS LEZZET manşet MUTFAK 2016-08-12
loading...

Yorumunuzu Bırakın