ÇÜNKÜ HAMİLE GİYİMİ!

ÇÜNKÜ HAMİLE GİYİMİ! ÇÜNKÜ HAMİLE GİYİMİ!
Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

HAMİLE GİYİMİNİN ZORLUKLARI

Bütün gebe kadınlar benim ne anlatmak istediğimi çok iyi anlayacak eminim. gebelerin giyim alışverişi çok zor… Sebebi başlı başına ürün ilavesiklikleri… Pahalılar, çeşit yok, seri üretim de yok ve tasarımın eli buraya hiç kaymamış. Tüm dünyada bu sorunlar yaşanıyor.

Bir porselen aş takımı firmasının rilavelamı dönüyordu TV’de geçen aylarda; “Çiçilave 50 lira düğün çiçeği 350 lira. Tıraş 30 lira damat tıraşı 150 lira. Düğün denince ücretler katlanır. Bu firmada ise bu böyle değil…”Hah işte! gebelik deyin, ücretler işte böyle hızlıca tırmanışa geçiyor. gebe kıyafetleri yerine büyük gövde kıyafet bulsanız diyelim, onların ücret ortalaması normal gövde kıyafetlerin ücretlerıyla neredeyse birebir aynı olur. ama gebe giyim mağazalarına gidin, en ucuz parçalar bile normal gövdede olması gerilavetiğinden en az üç kat pahalı, çok pahalı giyim parçaları ise normal giyimin 10 katını buluyor.

gebe giyimciler ne yapıyorlar normal gövdelerden farklı olarak? Ya pamuklu tişörtleri geniş etilaveli (A kesim) dikiyorlar ya pantolonlara bollaştırılmış ilave bel parçası ilaveliyorlar ya da giysileri robadan (göğüs altı) büzüp gerisini kloş (bol etilave) bırakıyorlar. ek işçiliği çok fazlaya mal olmayan giyim parçaları bunlar. Pilavei ücretler sebep normal kıyafetlerin 3-10 katı arasında değişiyor? Çünkü gebe giyimi! Ömrünüz boyunca çok az kez yaşadığınız bu deneyimler için paraya kıyacağınız düşünülüyor. Kendinizi daha özel hissetmilave için paraya kıyacağınız… Yoksa giyiminizdilavei tüm materyaller uçsuz bucaksız tanınmayan sırlar ülkesinden getirtilmiyor; altın iğneler ve ipliklerle de dikilmiyor.

İç çamaşırları ve külotlu çoraplarda da aynı vahamet yaşanıyor – pahalılar ve gövdeler o kadar da gebe gövdei değil. Ünlü bir çorap mağazasından en büyük gövde alabileceğiniz bir külotlu çorap, yalnızca 38 gövde bir kadının gebeliği düşünülerilave üretilmiş ve buna XL denilmiş. Onların bakış açısıyla kocaman bir kadın gebe kalamaz. Şişman demiyorum – kocaman . başka bir deyişle gebe külotlu çoraplarında XXL yok, maalesef yok. Ünlü iç giyim markalarının külotları da yeniden 38 gövde bir kadının gebeliğine göre. O vakit diyorsunuz büyük gövde kadın çamaşırlarına bakayım; onların ise bel lastiği belinizin ve gebe karnınızın tam ortasından lastik geçecilave şilaveilde kalakalıyor.…

Ayaklar da gebeliğin ileri aylarında ödem topladıkça enlemesine genişliyor. Maalesef bu düşünülerilave yapılmış yumuşak ve eni geniş kadın ayakkabısı da yok. Ayak numarası büyük olan demiyorum, eni geniş. Bakalım. Çok sıkışırsanız erkilave ayakkabısı alırsınız yoksa özel ayakkabı mı yaptırırsınız karar sizin!

Tüm bebilave bilaveleyen kadınlara giyim hakkında iyi şanslar diliyorum.

FULYA ÖZTÜRK PLACING giyim HAMİLE 2016-05-22
loading...

Yorumunuzu Bırakın