ÇOCUK MODASINDA NELER OLUYOR?

ÇOCUK MODASINDA NELER OLUYOR? ÇOCUK MODASINDA NELER OLUYOR?
İstanbul Kids Fashion Fuarı, Portekiz, İspanya, Ukrayna, Almanya ve Türkiye’den 200 firmanın katılımıyla açılıyor. Fuar  27-30 Temmuz 2016 geçmişleri arasında İstanbul Fuar Merdefa i’nde gerçekleştirilecek

Bebek ve çocuk modasında 2016 Sonbahar- Kış koleksiyonlarının görücüye çıkacağı İstanbul Kids Fashion Bebek, Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı‘nda  5 binden fazla satın alma yetkilisi ve sektör uzmanları bir araya istikbal

 

Dünyanın 8. büyük hazır giyim dışsatım çısı olan ve dünya tekstil ticaretinde köprü vazifesi gören Türkiye, 2014 yılında 220,8 milyon dolar olan bebek giyim dışsatım ını 2015 yılında yüzde 4,7’lik bir artışla 231,1 milyon dolara yükseltti. 2016 yılının ilk çeyreğine bakıldığında ise yeniden bebek giyim eşyası kalemlerinden birisi olan dokuma bebek giyim eşyası dışsatım ının en fazla dışsatım ı yapılan ürünler arasında yerini aldığı görüldü. Bu ürün grubunda geçen yıla göre yüzde 30 artış ile 27,6 milyon dolar dışsatım kaydedildi.

İstanbul Kids Fashion Fuarı, tasarım odaklı etkinliklere yer verecek…

İstanbul Kids Fashion, Türkiye’nin dışsatım hedeflerine ulaşmasında ve İstanbul’un moda başkentleri arasında hak ettiği yere ulaşmasında tasarımın gücü ve etkisini odağına alarak Nişantaşı Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü işbirliği ile bir panel düzenleyecek. Panelde Ekonomist Dr. Fatih Anıl, ‘Türkiye Ekonomisi ve Tekstil Sektörüne umumi Bakış’, Triko Tasarımcısı ve Örme Sanatçısı Seda acar ve Tasarımcı Nejla Güvenç de “Gelecekte Tasarım ve Yeni Teknolojiler” konularını ele alacak.

Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi koordinatörlüğünde düzenlenen “Geçmişten Günümüze Çocuk Modası Dönem Kıyafetleri” ilk defa İstanbul Kids Fashion Fuarı’nda sergilenecek. Çoğunluğu kara beyaz fotoğraflarda kalmış ellili yıllardan doksanlara uzanan çocuk modasının öyküsü dönem kıyafetlerinden oluşan sergi ile geçmişten günümüze taşınacak. 5 parçalık özel koleksiyondan oluşan kıyafetler, 1950-1990 geçmişleri arasındaki 10’ar yıllık dönemleri sembolize ediyor. Ayrıca, yeniden Nişantaşı Üniversitesi Moda Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından ‘Cıvıl Cıvıl Kapalıçarşı’ konseptinde hazırlanan rengarenk çocuk kıyafetleri de İstanbul Kids Fashion’da sergilecek. toplam 15 kıyafetten oluşan 2 sergi, Yrd. Doç. Dr. Saniye Çiğdem Koçak, Öğretim Görevlileri Fatma Öztürk, Bahar Yıldız, Dilek Akdemir’in rehberliğinde öğrenciler tarafından ortaklaşa hazırlandı.

İstanbul Kids Fashion Fuarı, Moda Fotoğrafları Karma Sergisi ile moda fotoğrafçılığına da dikkat çekecek. Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Program Başkanı Ayşegül Kaplan Bağcı koordinatörlüğünde hazırlanan fotoğraf sergisi, programda yer meydan 40 öğrencinin, kıyafetin tasarımı kadar, onu nasıl sunmak gerektiğine de değin yaratıcı fotoğraflarından oluşuyor. Karma sergi, İstanbul Kids Fashion Fuarı süresince fuaye meydan ında ziyaret edilebilecek.

çocuk fuarı Çocuk modası İstanbul Kids Fashion manşet moda Nişantaşı Üniversitesi Tasarım tekstil 2016-07-22
loading...

Yorumunuzu Bırakın