CNN International’dan Ivan Watson Açıklaması

CNN International’dan Ivan Watson AçıklamasıCNN International’dan Ivan Watson Açıklaması
CNN International Istanbul Ivan Watson gezi

gezi olaylarının yıldönümü sonucunda haksız yere ölen ve yaralanan insanları protesto eden ve başta Hükümetin ve polisin tahrikleri ile çıkan olaylar dünya basınında da yer bulmuştu.

Birçok dünya kanalı bu olayları canlı yayınlamıştı. Bunlardan birisi de CNN International kanalıydı. CNN International muhabirisi Ivan Watson‘ın canlı yayında haber yapmaya çalışırken polis tarafından önce tartaklandığı daha sonra da gözaltına alınmaya çalışıldığını tüm dünya canlı yayından izlemişti. Şu anda tüm dünya, Türkiye’de sosyal medya ve basının engellenmesine şahit olmuş vaziyette Tüm bu yaşananların şoku altılamazken, Erdoğan’ın yaptığı açıklama Türkiye’nin demokrasiden ne kadar ırak ve paranoyaklaşmış bir hükümet tarafından yönetiliyor olduğunu gözler önüne seriyor.

CNN International muhabirisi Ivan için Erdoğan şu sözleri söylemişti:

Bir adet o CNN’nin dalvakuğu oralarda bir şeyler yapmaya çalışıyor. CNN International yerlisi, geçen yıl 8 saat aralıksız yayın yaptı. Niye? Ülkemi karıştırmak için. Şimdi de suçüstü yakalandı. Bunların böyle hani özgür tarafsız bağımsız basın diye bir şeyleri yok. Bunlar görevli görevli, bunlar sanki casus görevi icra ediyorlar.

Bugün ise CNN International tarafından bu sözlere bir açıklama geldi:

We stand unequivocally by our reporting from Turkey, which özgü been and continues to be fair, factual and impartial.

(Türkiye ile alakalı haberlerimizin net bir biçimde arkasındayız, ki bu haberler adil, somut bilgilere dayalı ve tarafsız olmuştur, olmaya devam etmektedir.)


loading...

Yorumunuzu Bırakın