Cepten Kredi Notu Öğrenmenin Yolu

Cepten Kredi Notu Öğrenmenin YoluCepten Kredi Notu Öğrenmenin Yolu
Cepten Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulfakat

İnternet üzerinde kredi notunuzu öğrenme için ayıracak vaktiniz yoksa kredi notunuzu cepten sorgulfakat yoluyla öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz?

Şimdilik SMS ile kredi notu öğrenme hakkında bir gelişme yok fakat çeşitli bankaların ya da Findeks’in formel mobil uygulfakatlarını kullanarak kredi notu sorgulfakat işlemi yapabilmeniz mümkün. Bu işlemi nasıl yapacağınıza değin aşağıda bir açıklfakat yapacağız fakat öncesinde dilerseniz kredi notu hakkında bazı kısa bilgiler verelim.

Kredi notu, bankaların tüketicilere kredi ürünleri verirken baktığı ilk kriterler arasında yer almaktadır. Şöyle ki, her vatandaş gibi sizinde bir kredi puanınız mevcut Bu puan 0 – 1900 aralığında değişiklik göstermektedir. Kredi notunuz sıfır ise bu daha önce bankalarla hiçbir alakanız olmadığı, çalışmadığınız anlamına gelir. Notunuz 1 – 799 aralığındaysa muhtemelen borçlarınıza pek sadık değilsiniz ve bankaların bir ya da bir kaçıyla ciddi sorunlar yaşamışsınız demektir. Puanınız 1500 ve üzerindeyse gerçekten “aranan kan” sizsiniz, bankaların en değerlileri arasındasınız. Bu konuyu çok uzatmayalım fakat siz kredi notu kaç olmalı? yazısında dilerseniz daha detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Dememiz şu ki, eğer bankalardan kredi kartı ya da kredi almak istiyorsanız mutlaka kredi notunuzu bilmeniz gerekir. Kredi notunuzu burada anlattığımız haliyle KKB’nin Findeks hizmetine ilişkin internet sitesi üzerinden sorgulayabileceğiniz gibi aynı zfakatnda mobil uygulfakat yoluyla ya da cep telefonunuz tarayıcı kısmıyla da sorgulayabilirsiniz.

Kredi notunuzu cepten sorgulfakatk, öğrenmek için kredi notu mobil uygulfakat sayfasına gidin ve cep telefonunuzun işletim sistemine uygun Findeks uygulfakatsını indirin. Daha sonra uygulfakatyı çalıştırın ve lüzumlu bilgileri girerek kredi notunuzu öğrenin.


loading...

Yorumunuzu Bırakın