Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)

Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)
Günümüz capsleri insanları güldüren ve düşündüren cinstendir. Capslerin çıkış yerini merak ediyorsanız derhal ondan da bahsedelim biraz. İlk caps çılgınlığı incicaps.com aracılığı ile başlamıştır. Bu sitenin çalışma mantığı oldukça basittir. Üye olup caps yüklüyorlar bu capslere site içinde oylama yapılıyor yüksek puan alanların caps i üst sıralarda yer alıyor. zaten bu seçilen capslerin çoğu da sosyal medyada karşımıza çıkan capslerdir.  Bugün sizlere kolay olarak bir caps'i nasıl yapabilirsiniz onu anlatacağım. Cep telefonunda genel tablette ve bilgisayarlar da nasıl yapılır adım adım göstereceğim. Bu yazıyı okuduktan sonra istediğiniz caps i istediğiniz platform da oluşturabileceksiniz. İlk olarak bilgisayarda nasıl yapacağınızı anlatayım. Bilgisayarda Caps Nasıl Yapılır ? Bilgisayarlarda caps yapabilmek için görsel düzenleme programına ihtiyacınız olacaktır. En kolay yapabileceğiniz program paint tir. Bu kadar kolay bir program deyip geçmeyin çünkü caps yapmak adına ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Hızlıca paintte nasıl yapacağınızdan da bahsedelim ;  Resimde belirttiğimiz numaralamaya göre adım adım işlem yaparsanız Caps yapımını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. 1- Resmi Paint’e attıktan sonra önce resme tam müdahele etmek ve olası sorunları engellemek için bir seçme biçimine tıklayın. 2– Daha sonra bir dikdörtgen yaratmak istediğimiz için şekillerden köşeli dikdörtgen ikonuna basın. 3- Kova işaretinden Düz Renk seçimini yapın bu sayede yalnızca çerçeve değil içi kesif bir dikdörtgen çizeceksiniz. 4- 2.Renk üzerine tıklayın ve kırmızı rengi seçin böylece yaratacağımız karenin içi kırmızı olacaktır. 5- 1. Renk‘e tıklayıp onun rengini de kırmızı olarak belirleyin. 6- Resmin alt kısmında köşeye gelip farenizi basılı tutup sürükleyerek bir dikdörtgen yaratın. 7- Yazı yazmak için A ikonuna basın ve beyaz rengi seçip oluşturduğunuz kırmızı dikdörgenin üstüne tıklayın. Buraya istediğiniz bir metni yazabilirsiniz.
Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)
  Paint programı dışında size bir kaç program daha önermek istiyorum. Photoshop bu mevzuda uzmanca bir çözüm olacaktır. Bu program yüzünden daha gelişmiş bir caps yapabilirsiniz. fakat amacınız kolay bir caps oluşturmaksa paintten vazgeçmeyin derim.  Eğer ani çok görsel ile caps yapmak istiyorsanız, photoscape programından yararlanabilirsiniz. Hareketli bir caps yapmak için ise Easy Gif Animator programını indirebilirsiniz. Cep Telefonlarında Caps Nasıl Yapılır ? Akıllı cep telefonlarımızdan da caps yapabilme olanağı tabi ki mevcut ve belki bilgisayarda caps yapmak için harcadığınız zamanın yarı süresince caps i tamamlayıp sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Google Market te caps yapmak için bir çok program olabilir yalnız bugün sizlere önerebileceğim 2 adet işe fayda caps yapma programı göstereceğim. Google Play de "Caps Yap" adında ki uygulamayı aratın. Çıkan sonuçlarda Tower Labs firması arafından geliştirilen programı seçin. Bulamadıysanız. buraya tıklayın. Bu program ile yaptığınız capsleri hiç kaydetmeden bile sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.
Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)
Diğer önerdiğim aplikasyon ise "Caps Oluştur" meşhurdu Bu program ise Khan firması tarafından geliştirilmiştir. Caps oluşturma uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız. Bu program da yazı tipleriyle oynayabiliyorsunuz. Ben yinede caps yap programını yeğleme ediyorum tabi ki yeğleme sizin indirip deneyebilirsiniz bu uygulamayı da.
Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)
 
loading...

Yorumunuzu Bırakın