Call of Duty: Infinite Warfare Battlefield 1’i satışta geçti!

Call of Duty: Infinite Warfare, en büyük rakibi Battlefield 1’i ilk hafta satışları bazında geride bıraktı. ancak geçen seneye göre oyun serisinin satışında ciddi bir düşüş de yok değil!
Call of Duty: Infinite Warfare Battlefield 1’i satışta geçti!Call of Duty: Infinite Warfare Battlefield 1’i satışta geçti!
  Birkaç ay önce ilk tanıtıldığında ciddi tepki çeken ve konusunda menfi eleştirilerin ardı gerisi kesilmeyen CoD: Infinite Warfare, buna rağmen Activision’ı satışlarda korkutmuyordu. Hatta oyunun çıkmasına az bir müddet kala deneyenler, oynayanlar oldukça müspet yorumlarda bulunmuş, bu vaziyet da Infinite Warfare söylemek ki satışlarda başarı elde edebilecek olarak yorumlanmıştı. lakin hal tam olarak böyle değil. Aslında Infinite Warfare satışlarda başarı elde etmiş vaziyette Şöyle ki; oyun satışa çıktığı ilk haftada Birleşik Krallık’ta en fazla satanlar listesinin zirvesine oturmayı başardı. yalnız başlıkta da belirttiğimiz ”dibi görme” hadisesi geçtiğimiz seneye dayanmakta. Infinite Warfare’in ilk hafta satışlarına baktığımızda, geçen yıl çıkan Black Ops 3‘ün satış rakamına nispetle tam %48.4’lük bir düşüş yaşanıyor. yani bir diğer deyişle; Activison geçen sene Black Ops 3’ü satın meydan müşterilerinin -neredeyse- yarısına Infinite Warfare’i sevdirememiş. lakin şöyle de bir durum mevcut ki Infinite Warfare, ciddi bir alıcı kaybı yaşansa da Battlefield 1’in ilk hafta satış rakamını geçmeyi başarmış. Activision cephesine baktığımızda, şirket tarafından yapılan bir açıklamada oyunun kendi alanında senenin en mühim ve en büyük oyunu olduğu, yaşanan düşüşün ise bunu gölgeleyemeyeceği deniyor
loading...

Yorumunuzu Bırakın