ÇILGIN BİR YIL OLACAK

ÇILGIN BİR YIL OLACAK ÇILGIN BİR YIL OLACAK
Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

2016 TRENDLERİ

umumi manada çılgın bir yıl olacağını söyleyebilirim. 90ları tama men tekrar yaşayacağımız çılgın bir yıl… Büyük mevsimsel koleksiyon değişiklikleri pek yaşanmadan, 2016 kıyafetleri tüm yıla hükmedecek…

Saçlar ilk bakılan yer biliyorsunuz. Kadınlarda 90lardan çok iyi tanıdığımız simli saç spreyleri arka dönüyor. Erkekler ise ‘grunge’ stilin 90lardaki yansıması olarak saçlarını örmeye başlayacaklar. Kısa saçlı erkeklerde 50lerin klasik kesimi kullanılacak.

Pantolonlar bollaşıyor; erkek de kadın da bol pantolonlar giyecek. Ayrıca hem erkek hem kadın için içinde yelek de olan takım giysiler yargıç Yelek daha çok işyeri için düşünülüyor. Gece bir davete gidilecekse yelek çıkarılıp boğazlı kazakla değiştirilecek.

Giyimde kadınlarda diğer önemli parçalar çapraz askılı bluzlar, bol ceketler, kareli parçalar, çizgili hint yaka gömlekler, kapri pantolonlar, mini maksi ayrımı yapılmayan çeşit çeşit etek, çok karmaşık desenli giysiler… Erkeklerde diğer önemli parçalar body’yi andıran çok dar kazaklar, çok karmaşık desenli uzun kollu body’ler, kareli parçalar, çizgili Hint yaka gömlekler… Kumaşlarda ise gene dantel ve pamuk göreceğiz ama bu yıl daha zarif ve uçuşan versiyonları kullanılacak. Ve ayrıca ipek…

Giyimin ön plana çıkan renkleri giyilen parçaya göre değişecek. Hem erkekte hem kadında takım giysiler türbe ve mavinin tüm tonlarında olacak. Kadınlarda ayrıca derhal her parçada pembenin derhal her tonunda tekstil ürünleri yer alıyor Karmaşık desenler ise kırlık alanda görebileceğiniz karışık kır çiçekleri, keskin koyu renklerde tropik desenler, buz yahut gökyüzünde bulunan ilginç mavi ve beyaz desenleri her yerde göreceksiniz.

Kadınlarda takılar, 2015’teki bol aksesuarın yerini sade ve klasik stildeki takılara bırakıyor. Bir takınız olacak ama giyiminize o yargıç olacak… ‘El bilezikleri’ geliyor. Erkekler, köstekli saat benzeri zincirleri takım giysilerinde bulunduracak. Ayrıca gene tama men 90ların yansıması olarak hem erkekler hem kadınlar boyunlarında uzun zincir de taşıyabilecek.

Çantalarda spor sırt çantaları ve spor omuz çantaları 2015’tekiler gibi büyük ve yuvarlak şekillerde olmaya devam ediyor. Kadınların günlük omuz çantaları ise ileti taşıyacak; ilginç plastik kalıplarla şekillere dönüştürülmüş omuz çantaları oyuncakları andıracak.

Ayakkabılarda spor ayakkabı yargıçiyetini sürdürürken, yüksek topuklu ayakkabılar yerini düz platform/düz kalın tabanlara bırakıyor.

ÇILGIN BİR YIL OLACAK ÇILGIN BİR YIL OLACAK

FULYA ÖZTÜRK PLACING manşet spor ayakkabı Stil Danışmanı trend 2016-01-23
loading...

Yorumunuzu Bırakın