Burger King Bayilik Şartlarını Kolaylaştırıyor

Burger King Bayilik Şartlarını KolaylaştırıyorBurger King Bayilik Şartlarını Kolaylaştırıyor
Burger King

2010 yılından bu yana neredeyse küçülmeye giden Burger King, yeniden kendini toparlamaya çalışıyor. yalnızca geçtiğimiz beş yıl içinde tanınmaz olmaya başlayan şirket yeni stratejileri doğrultusunda ilerlemeyi yeğleme etti. Burger King’in yeniden toparlanması için yürütülen çalışmalardan birisi de bayilik, franchising şartlarının hafifleştirilmesi.

Rakiplerine karşı gerilemesi gözler önünde olan Burger King’in yeni stratejileri işe yarıyor. Bazı analistler geçtiğimiz yıllara kıyasla şirketin yeniden pazarda ektileyici satışlara ulaşabildiklerini belirtiyor. Bloomberg kanalından Devin Leonard, şirketin başarılarının kaynağı olarak ‘yeni yönetimi’ işaret ediyor.

Yeni stratejiler çerçevesinde bayilik şartlarını da kolaylaştırdığı belirtilen Burger King, bayisi olduğu restoranları da kontrol altında tutabilmek adına daha fazla raporlama yapıyor.

Burger King Türkiye’de yeni bayilikler için 700.000 USD + KDV ve yüzde 8 royalty bedelini şart koşuyor. Bayilik şartları ve detaylı bilgiyi “Burger King’den Franchising (Bayilik) Fırsatları” adlı yazımızdan okuyabilirsiniz.

Ayrıca, ABD’de menülerini elden geçiren şirket, genç ve nakit para sıkıntısı çeken müşterilerine de daha fazla hitap etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Kanadalı Tim Hortons adlı ünlü kahve zincirini de satın meydan Burger King için Morgan Stanley analistleri önümüzdeki üç yıl içinde 600’den fazla uluslararası yerde bu kahve zincirinin büyüyeceğini ön görüyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın