Buluşum, sosyal girişimcilere destek veriyor

Boyner grup Buluşum projesiyle cemiyeta çıkarlı yaratıcı projeleri olan sosyal girişimcilerle bağışçıları bir araya getiriyor.

Buluşum, sosyal girişimcilere destek veriyorBuluşum, sosyal girişimcilere destek veriyor
Buluşum

Boyner küme ‘un hayata geçirdiği Buluşum projesi, yaratıcı ve cemiyeta çıkar sağlayacak fikirleri olan sosyal girişimcilerle bağışçıları bir araya getirerek destek sağlıyor.

Buluşum projesi, diğer girişimcilerden ayrımlı olarak sosyal girişimcilerin projelerini kabul ediyor. Sosyal girişimcileri normal girişimcilerden ayıran önemli ayrım da yalnızca kâr odaklı olmak yerine cemiyetsal çıkarya odaklanabilmek.

Örneğin, Buluşum’a kabul edilen ve 20 bin YTL destek meydan  Yuvarla.org, online alışverişlerde sepet tutarını yukarıya yuvarlayarak gönüllülerin seçtiği herhangi bir sivil cemiyet kuruluşuna destek olmaya imkan sağlıyor. Toplumda bağış yapma kültürüne katkıda bulunması ve cemiyetsal çıkar sağlaması nedeniyle Yuvarla tam bir sosyal girişimcilik örneklerinden.

Buluşum’a kabul edilecek projelerin cemiyetsal çıkar sağlaması en önemli şartlardan. Sosyal girişimcilerin yenilikçi ve özgün bir fikirle Buluşum çatısında yer alması da bir diğer önemli değerlendirme kriterleri arasında yer alıyor.

Buluşum’da destek süreci nasıl işliyor?

Topluma çıkar sağlayan, yenilikçi ve özgün fikri olan sosyal girişimciler, iş planlarını internet üzerinden Buluşum platformuna gönderiyor. Gönderilen iş planları danışmanlar tarafından değerlendiriliyor. Buluşum’un kriterlerine uygun olan projeler Boyner küme internet sitesinden duyuruluyor ve benzeri yenilikçi, cemiyeta çıkar sağlayan projelere destek olmak isteyen kuruluşlar ya da bireyler projeleri inceleyerek destek olabiliyorlar.

Projelere Boyner küme şirketleri de fon sağlayabiliyor ama projeler umumi olarak bağışçılar yüzünden destek bulabiliyor.

Buluşum’da maddi destek meydan projeler aynı vakitte pazarlama ve iletişim desteği de alabiliyor. Buluşum’un 2016 yılı sonuna kadar projelere 1 milyon YTL’lik bir kaynak aktarabileceği belirtiliyor.

Sosyal girişiminiz için maddi destek arıyorsanız Buluşum’un internet sitesi bulusum.biz adresinden detaylı verilere ulaşabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın