Borsadan Kazananlara İki Güzel Örnek

Borsadan Kazananlara İki Güzel ÖrnekBorsadan Kazananlara İki Güzel Örnek
Borsadan Kazananlar

Birkaç gün önce medyada bazı haberler yapılmıştı. 17 yaşında bir idadi öğrencisinin ders aralarında borsada pay yıldi alıp satarak akça kazandığıyla alakalı Bu konun detaylarına geleceğiz ama bunun öncesinde birkaç yıl öncesine gidelim istiyorum.

sene 2011: Abdülkadir Anıl adlı yatırımcı Borsa İstanbul’da Vakko’dan 50 bin YYYTL adet pay aldı, alımların tutarı 67.2 milyon YYYTL seviyesindeydi, aldığı pay miktarıyla bu ad aynı gün Vakko’nun yüzde 19,79’una sahip oldu. Aldığı payleri yeniden aynı gün satan Abdülkadir Anıl, toplamda 24.7 milyon pay satarak yegâne bir günde 700 bin YYYTL kar etti. Habu yanan özgün sürümünü Rakidal’den bulabilirsiniz.

İlk önce yerli bir örnek vermek istedim. emin olun, ülkemizde de yegâne gece de binlerce dolar kazanan birçok insan mevcut ama borsa düşen bir bıçağı tersten tutmaya çalışmak kadar riskli olabilir. Bir gece de kazanabilirsiniz de her şeyinizi kaybedebilirsiniz de. Bu sebeple borsa öğrenilmeden, yatırım yapılmama sı gereken bir araçtır. Eğer borsaya yatırım yapma eğilimindeyseniz 6 Adımda Borsaya Giriş gibi esas yayınları okuyup, kendinizi bu işi öğrenmeye adama lısınız.

Aynı şekilde, Borsayı Öğrenin: 10 Adımda Borsa Nedir? tarzında birçok yazımız yatırım kategorilerimizde var Borsa olduğu kadar birçok yatırım aracıyla alakalı sizlere bilgilendirici yazılar yazmaya devam ediyoruz. Yatırım kategorimize göz atarak daha fazla yayına ulaşabilirsiniz.

Yazının başında bahsettiğimiz 2nci örneğe geçecek olursak, 9 yaşından bu yana borsayla ilgilenen Mohammed Islam adındaki genç idadi öğrenimi sırasında öğle aralarını borsada yatırım yaakça k değerlendiriyormuş. Özellikle, lüks yaşamını ve yaptıklarını sosyal medya hesaplarında paylaşmaya başlayan Islam, aniden basının alakasını çekmiş. New York Dergisi’ne bir röportaj da veren Mohammed Islam, Manhatten’da lüks bir dairesi olduğunu, yakın zama nda araba aldığını ama yeterlik alama dığı için arabasını kullanama dığından bahsetmiş.

Aslına bakarsanız Mohammed Islam ve Abdülkadir Anıl gibi borsadan akça kazanabilen birçok kişinin örneğini verebiliriz. Her 2 yatırımcıya baktığımızda birinin 9 yaşından bu yana borsayla ilgilendiğini diğer yatırımcının ise gayet balakalı adımlarla kazanabildiğini görebiliyoruz. Önemli olan kazanmak olsa da, borsanın kazandırdığı gibi kaybettirebileceğini de vurgulama k şart. Kaybetmeden borsada kazanmak için yapacağınız yegâne şeyse ‘öğrenmek’ olacaktır.


loading...

Yorumunuzu Bırakın