Borsada Kimseye Güvenmemeniz için 3 Neden

Borsa piyasasında pay senedi almadan önce kimseye güvenmemeniz şart. Bakın sebep

Borsada Kimseye Güvenmemeniz için 3 NedenBorsada Kimseye Güvenmemeniz için 3 Neden
Borsada Kimseye Güvenmeyin

Özellikle borsa piyasasında ilk defa pay senedi alımı yapacaksanız, muhtemelen pay önerileri vb. araştırmalar yapmışsınızdır. Birçok forum ve internet sitesinde kağıt önerisi bulunur. Peki, nakit nızla alacağınız kağıtların size kazandıracağından ne kadar eminsiniz?

Gerçekten ballandırılarak almanız sağlanacak o kağıtlar size nakit kazandıracak mı?

Eğer profesyonel analistlere aylık binlerce lira nakit vermiyorsanız ve kendi başınıza yatırım yapmaya karar vermişseniz, verilen kağıt tüyolarını, brokerların tavsiyelerini ve forumları bir kenarı bırakın. güvenilir olun hiç kimse size nakit kazandırabilmek için can atmıyor. Gelirleriniz ve kayıplarınız onların umurunda bile değil.

Çok fazla abartıp, herkesin işe yaramaz tavsiyeler verdiğini söylemeyeceğim ama eğer ortada bir tavsiye varsa bunun üzerine gidin ve araştırın. Kendi mantığınızla nihai kararı en son siz verin. Çünkü borsa piyasasında kimseye güvenmemeniz için 3 ciddi nedeniniz var:

1. Yanılıyor olabilirler

Herkes yanılır. Size kağıt önerisinde bulunan kişilerde yanılmış olabilir. Sonuç itibariyle, karşınızdakilere ne kadar güvenebilirsiniz ki? Şimdiye kadar düzenli bir şekilde tam isabet yapan kaç kişiyi tanıdınız? Önerilen paylere aldırmadan önce bir kez daha düşünün; yanılıyor olabilirler.

iki Belki de kararını değiştirdi

pay önerisi yapan herhangi bir kişi haklı dahi olsa kararını sonradan değiştirmediğini nereden bilebilirsiniz? Size şu ya da bu kağıtları aldığını söyledi, sebeplerini açıkladı. çözümlemeler de onu haklı gösteriyor. Bilemezsiniz.

3. Çünkü en iyi kaynak sizsiniz

Kendi bilginize güvenin, kendi kaynaklarınıza güvenin. En iyi kaynak sizsiniz, yanlış bir kağıdı asla almazsınız. Gelirinizi de kaybınızı da sizden daha iyi kimse düşünemez. Borsada kimseye güvenmemeniz için bu üç nedeni unutmayın.

Verilen kağıt önerilerini mutlaka kendiniz de araştırın. çözümleme yöntemlerini kullanmanızın yanı sıra gerçek manada gözünüzü açın ve size kar getirecek payyi kendiniz keşfedin.


loading...

Yorumunuzu Bırakın