Borsa Öğrenmek İstiyorum Diyenlere Öneriler

Borsa Öğrenmek İstiyorum Diyenlere ÖnerilerBorsa Öğrenmek İstiyorum Diyenlere Öneriler
Borsa öğrenmek istiyorum seyleyen herkes için doğru öneriler.

Yazı içerisinde özellikle ilk kere borsayı tecrübe edeceğini düşündüğüm, borsa öğrenmek istiyorum seyleyenlere bazı önerileri sıralayacağım.

En başından söylemeliyim ki, borsa öğrenmek kuvvet bir iş değildir. Her şeyde olduğunu gibi öğrenmeye başlfakatk bilgilerinizi artıracak ve sizi bu mevzuda uzmanların arasına taşıyacaktır. Hep derler ya, “başlfakatk bitirmenin yarısıdır” diye, aynı mantıkla öğrenmek için bir yerlerden başlfakatnız gerekiyor. Tam da bu sebeple bu yazıyı hazırladım. Özellikle başlangıçta nelere dikkat etmeniz gerektiğini, nasıl bir yol izlemeniz gerektiği gibi soruların cevaplarını umarım yazıda bulacaksınız. Aynı şekilde sürekli benim ve diğer yazarların yazdığı, tecrübelerini paylaştığı borsa kategorisindeki yazıları da takip etmenizi tavsiye ediyorum.

Daha önce üç kolay kolay adımda borsa yatırımına nasıl başlanabileceği hakkında başlangıç adımları hakkında şuradaki yazıda düşünce vermiştim. Bu yazıyla alakalı olarak, okumanızı öneriyorum.

Borsayı öğrenebilmek ve hatta alım satım yapabilmek için piyasaları iyi takip etmeniz gerekmektir. Bir borsa yatırımcısı olarak, hem öğrenmek için hemde doğru alım satımları yapabilmeniz için piyasaları takip etmenizin önemlidir. Daha önceki yazılarda detaylı olarak anlatmıştım fakat biraz değinecek olursam; en kolay inden finans sitelerini takip etmeniz ve borsa-hisse sene di analizlerini günlük olarak okumanız bir yerlerden başlfakatnızı sağlayacaktır.

Bu maddede asıl söylemek istediğim şu; normal şartlar altında hiçbir kimse net olarak piyasaların geleceğini göremez. yorum yapabilir, tahminlerini söyleyebilir fakat kati bir şekilde piyasaların geleceğini tahmin etmek her zfakatn mümkün değildir. Borsada yapılan esas şey; düşük fiyattan alıp, yüksek fiyata satmak ve kar elde etmektedir. Başlangıçta uygulayacağınız strateji, düşükten alıp; yükselirken aşfakatlı olarak satmaktır. Elinizdeki tüm sermayeyi yegâne bir alım için kullanmayın, bunun yerine az önceki stratejide belirttiğim gibi çeşitlendirme yoluyla alım ve satım yapabilirsiniz. Olası ters bir vaziyette tüm nakit nızı kaybedebilme riskinden de korunmuş olursunuz.

İlgili: Borsa nasıl oynanır, Borsada nasıl kazanılır?

Spekülasyonu duydunuz mu? Daha önce bu kavramı hiç duymadıysanız, duyun ve araştırmaya hazır olun. Kısaca; spekülasyon, borsa piyasalarında nakit kazanmak isteyen birçok yatırımcının yaptığını legal bir metoddur fakat spekülasyonlarla nakit kazanmak profesyoneller tarafından şans olarak görülür ve sürekliliği pek de mümkün değildir.

Borsada işlem yapmaya başladığınızda kısa zfakatnda akıl almaz nakit lar kazanabilirsiniz fakat bu yönde kazanılan nakit ların sürekli getiri sağlfakatsı oldukça kuvvet bir durumdur, elbette şansınız yaver giderse. Borsa uzmanları her zfakatn 3-4 sene gibi uzun vadede yapılan yatırımların kazandırdığı hakkında hemdüşünce dir.

Borsayı öğrenmek için aracı firmaların sağladığı demo hesapları ya da sanal borsa oyunları – alakalı yazı burada – aracılığıyla tecrübe sağlayabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın