Böcekler geleceğin atıştırmalıkları olarak marketlerde tıpkı cipsler gibi satılabilir

İş Dünyası Pepsi CEO’su Indra Nooyi, geleceğin atıştırmalıkları arasında böceklerin yer alacağını ve bunların marketlerde satılabileceğini öngörüyor.
Böcekler geleceğin atıştırmalıkları olarak marketlerde tıpkı cipsler gibi satılabilirBöcekler geleceğin atıştırmalıkları olarak marketlerde tıpkı cipsler gibi satılabilir
Cipsler (Görsel: campxcel.com) Pepsi CEO’su Indra Nooyi, 2026’da favori atıştırmalıkların böcekler olabileceğini söylüyor. Bu tahmin ciddiye alınmayacak cinsten değil çünkü aynı ad 10 yıl önce de sağlıklı yiyeceklerin trend olacağını tahmin etmiş ve yanılmamıştı. New York Stock Exchange’deki Net/Net organizasyonunda konuşan Nooyi böcekleri kullanan gıda sektörünün büyük bir sektör olacağını öngördü. Çok uluslu gıda ve meşrubat devi Pepsi, bu mevzuda öncü olabilmek adına önemli oranlarda vakit ve kaynağı müşterilerin gelecekte ne gibi atıştırmalıklara talep göstereceğini anlamaya harcıyor. “Müşteriler yakın gelecekte ucuz protein kaynaklarını talep edecekler” Nooyi cırcırböcekli cipslerin yakında yüksek protein içerikleriyle gözde olacağını söylüyor. Şimdiden cırcır böceği ihtiva eden atıştırmalıklar piyasaya çıkmaya başlamış lakin alaka şimdilik az. ama Nooyi bunların anne akım olmasının vakit alacağını söylüyor. Pepsi’nin gelecekteki trendleri önceden görüp konumlanmasının önemli olduğunu söyleyen Nooyi bunu daha önceleri başardıklarını söylüyor. Pepsi şu andaki sağlıklı gıdalara yönelimi on yıl önceden görmeyi başarmış ve bu trende karşı hazırlık sağlamıştı. Pepsi bu sefer de yanılmazsa böcekler geleceğin atıştırmalıkları olarak ambalajlı şekillerde marketlerde yer alacak. Batıda şimdilik yaygın olmayan bu tüketim tarzı uzak Doğu ülkelerinde ise oldukça popüler…Bakalım yıllar sonra bu trend de gerçekleşecek mi ve daha da önemlisi Batı ülkelerinde de böcekler kalıcı bir atıştırmalık seçeneği meydana gelebilecek mı?
loading...

Yorumunuzu Bırakın