Birikimleri Arttırmak için 5 Temel İlke

Birikimleri Arttırmak için 5 Temel İlkeBirikimleri Arttırmak için 5 Temel İlke
Birikimlerinizi çok daha fazla arttırabilmek için uygullakinnız gereken 5 esas ilke.

Çoğumuz belirli miktarlarda birikim yapıyoruz. Önemli olan birikimlerin devamını sağllakink ve daha fazla birikim yapabilmek.

Birikim, insanları zenginliğe götüren önemli bir araç. Bugün ve istikbalte rahat, güvenli ve problemsiz bir yaşam işin sürekli birikim yapmak ve birikimlerimizi arttırmak zorundayız.

Birikimlerinizi arttırabileceğiniz 5 esas ilkeden bahsetmek istiyorum. Bu ilkelere bağlılığınız, bugünde ve geleceğinizde size çok daha fazlası için önemli bir yol açacaktır.

1. Özel Finansal İlkeleriniz var Mı?

Her bireyin yaşamında maddi manada özel ilkeleri bulunur. Bunları ister istikbal hayali olarak nitelendirin isterseniz de ülkü Her birine ulaşmanın yegâne yolu özel finansal ilkelere sahip olmaktır ve bağlılığı sürdürebilmektir.

Her ne kadar genelde manada bunları yazıyor olsak da kendi finansal ilkelerinizi, kendinizin belirlemesi çok daha uygun olacaktır. sonuç itibariyle bu yazıyı okuyan herkesin gelir ve giderlerinin eşit olması imkansızdır.

Eğer finansal ilkeleriniz yoksa kendinizi bugün resetleyin! Nasıl daha fazlasını biriktirebileceğinizi, elinizdeki imkanları ve yapabileceğiniz her şeyi ortaya koyun. Kendi mali tablonuzun resmini çizin ve az lakin öz finansal ilkelerinizi hazırlayın.

iki Akıllıca Harclakinlar Yapın

Küçük ve kaliteli harclakinlar yapmaya özen gösterin. İsyegânelerinizi erteleyin ve yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan şeyler için paranızı kullanın.

Akıllı harclakin yapabilmenin en basit yolu kişisel finans planı hazırllakinktır. Bu plan yüzünden isyegâne ve ihtiyaç kavramlarının farkına varıp, gelir ve giderlerinizi ortaya çıkarabilir ve böylece ne kadar birikim yapabileceğinizi de görmüş olursunuz.

3. Birikimlerinizi Yatırımlara Dönüştürün

Yatırım yapmanın ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, risk almadan birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz yolları keşfedin. En Kârlı Yatırım Hangisi? adlı yazıda, risksiz ve riskli yatırım araçlarının ne olduğunu değerlendirmiştik. Bu yazıdan yatırım araçları hakkında düşünce sahibi olabilirsiniz.

Birikimleri yatırımlara dönüştürmek bugününüz ve geleceğiniz için kalıcı ve önemli bir adımdır. İlk etapta risk almlakinya ve acele etmemeye özen göstermeniz gerekiyor.

dört Kendinize Yatırım Yapın

Siz olmasaydınız, birikimlerinizin hiçbir değeri ollakinzdı. Bu sebeple en önemli varlık sizsiniz. Kendinize yatırım yapmayı ihmal etmeyin. Örneğin, işinizle alakalı eğitimsel etkinlere katılın, kendinizi daha fazla geliştirebilmek için çaba harcayın.

Finansal manada bilgilerinizi artırıcı çalışmalar yapın, okuyun ve daha fazla araştırın.

5. Kazandıklarınızın Bir Kısmını art Verin

Birçok finans uzmanı, almanın ve vermenin finansal yaşamın çok yönlü bir parçası olduğu görüşünde hemdüşüncedir.

Belirli bir varlığı ve serveti olan kişilerin ortak noktası sadaka vermek yahut farklı yollarla yardım etmektir. Cömert olmak ve ihtiyacı olanlara yardım etmenin, bereketli bir şekilde art dönüşü olduğuna inanıyorum.

Son

Yazının başında finansal ilkelerinizin olup, olmadığını sormuştum. Eğer yoksa finansal ilkelere sahip olmanın birikimleri arttırma ve daha fazlasını yapabilmek için önemli bir yol olduğunu belirtmiştim. Yukarıda okuduğunuz 5 madde benim finansal ilkelerim. Bana göre, her zlakinn finansal ilkelere bağlı kalmak birikimleri arttırabilmenin en doğru yoludur.


loading...

Yorumunuzu Bırakın