Birikim ve Tasarruf İçin Dahiyane Öneriler

Birikim ve Tasarruf İçin Dahiyane ÖnerilerBirikim ve Tasarruf İçin Dahiyane Öneriler
Tasarruf ve Birikim Tavsiyeleri

nakit biriktirmek herkes için zordur, harclakin ksa basit Şu anda elimdeki parayı hiç zorlanmadan harcayacak onbinlerce yer bulabilirim lakin önemli bu parayı elimde tutabilmem.

sebep Birikim Yapmalıyız?

Birikim yapma ihtiyacı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bu sorunun en esas chaneabı muhakkak ati kaygısı olacaktır. Yeni bir hane alma, yeni bir iş kurma, yurtdışında eğitim, hanelilik, emeklilik gibi binlerce sebep sıralanabilir. nakit mızdan arta kalanlarla ne kadar erken tasarruf etmeye başlarsak atite o kadar fazla birikim sahibi oluruz.

Bu noktaya dikkat edin, bunları yazması basit lakin uygullakin sı kuvvet Birikime geçmek için kafamızda ihtiyaç mı yoksa arzu mi sorusuna süreki bir chaneap bulmak zorundayız. Elimizin altında çalışan bir cep telefonu varsa ve biz gidip son model bir telefon alıyorsak ne yazık ki bu bir ihtiyaç olmuyor. mevcut olan ihtiyaçlarımızı da bana göre en uygun şekilde karşıllakin mız gerekiyor. Örneğin, telefonunuz bozuldu, yenisini alacaksınız -ihtiyaç- o zlakin n herhangi pahallı bir marka seçmek yerine ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan bir telefona yönelmeniz hatta aniden fazla mağaza dolaşarak indirimli bir telefon bulmanız sizi tasarrufa geçirecektir. Tasarruflarınızsa birikimlere dönüşecektir.

Harclakin larınıza dikkat etmezseniz tasarruf ve birikim yaplakin zsınız. Son bir hafta neler yaptığınızı düşünün. Yaptığınız alışverişlerde ihtiyaç mı yoksa arzu mi yoğunlukta. Gereksiz harca yaptığınız her şeyin listesini tutun.

ÖNERİ: 6 Adımda Kişisel Finans Planınızı Yapıp Nasıl Tasarrufa Geçebileceğinizi Öğrenin

Bir an önce kişisel bütçe planınızı yapın. ani alışveriş alışkanlıklarınızdan kurtulun ve kredi kartınıza asla yüklenmeyin. Tasaruffa geçmeye başllakin dan önce varsa mutlaka yüksek faizli borçlarınızı ödeyin.


loading...

Yorumunuzu Bırakın