Biri Pozitif Düşünce Mi Dedi? Hadi, Düşünelim!

Biri Pozitif Düşünce Mi Dedi? Hadi, Düşünelim!Biri Pozitif Düşünce Mi Dedi? Hadi, Düşünelim!
Pozitif Düşünce

Pozitif düşüncenin nimetlerini hayatın her noktasında yaşamak mümkün. Yeni bir girişim yapacak olabilirsiniz, sizin için çok önemli bir sınava girecek olabilirsiniz ya da aklınıza her ne gelirse! Bu yazıda örneklemelerle pozitif düşüncenin üç yaklaşım modeleni ve sonuçlarını size iletmeye çalışacağım.

Pozitif Düşünce – Metafiz2 Yaklaşım

Araştırmalara göre insanlar başarılı olayları hafızalarında sakladıkça ve bu başarılarını sürekli anımsadıkça pozitif enerjinin yoğunluğu artıyor. Böylece pozitif enerji başarı getiriyor. Pozitif düşünce “BEN başarılıyım, BEN yapabilirim” ifadeleriyle başlıyor. Herkes biliyor ki, “BEN” kelimesi dünyanın en başarılı kelimesidir, çünkü “BEN” diyebilen insan liderdir. lider önce kendi hesaplarını yapar ve ekibini de kendi rahatlıkla yönetebilir.

Pozitif Düşünce – Rasyonel Yaklaşım

Alman araştırmacıların yönetim alanında yaptıkları izlenimlere göre, pozitif düşünceyle çalışan kişiler, diğer çalışanlara göre bir işi 2 kat daha tesirli yapabiliyor. Örneğin, bir pazarlama şirketinde personeller arasında yapılan izlenime göre, güler yüzlü çalışanların daha fazla satış yaptığı ortaya çıkmış. Negatif düşünen insanlar, pozitif düşünen insanlara göre işinde profesyonel olsa bile iyi bir başarı elde edemiyor.

Pozitif Düşünce – romantik Yaklaşım

Pozitif düşünceli insanlar, hayata bakış açılarıyla çevresindeki insanlara da pozitif enerji veriyorlar. Karşınızdaki insanlara pozitif enerji verebilmeniz onların sizi sorunsuzca anlayabilmesini sağlıyor ve onlara tanımlannemaz bir güven hissu veriyor. Örneğin; Steve Jobs, sunumlarında herkesin onu merakla dinlemesinin anne nedenlerinden birisi olarak pozitif düşünceyi göstermiştir. Pozitif düşünce dinleyicilere her vakit hoş bir his bırakır, rasyonel olarak bu anlaşılmasa da bilinçaltında net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Gördüğünüz gibi pozitif düşünme aslında işlerin, durumların en başında yer alıyor. Her şeye ‘pozitif düşünme’ ile başlayın, farkı göreceğinizden eminim.


loading...

Yorumunuzu Bırakın