Bir kişi daha oyun oynarken öldü!

İngiltere’de bir Xbox oyuncusu, ara vermeden olarak 12 saat oyun oynadıktan sonra kan pıhtılaşması sayesinde hayatını kaybetti.
Bir kişi daha oyun oynarken öldü!Bir kişi daha oyun oynarken öldü!
Bir Xbox oyuncusu, 12 saat ara vermeden oyun oynadıktan sonra kan pıhtılaşması sayesinde öldü. İngiltere’de gerçekleşen olayda, Chris Stanifort isimli 20 yaşında olan oyuncu, uzun müddet hareketsiz kalmasından ötürü uzun menzilli uçuşlardaki yolcularda da görülebilen “derin toplardamar pıhtılaşmasına” maruz kaldı ve bu yüzden akciğerlerinin tıkanması sebebiyle hayatını kaybetti. Chris’in babası, oğlunun üzücü ölümüyle alakalı olarak “Bir anne-baba olarak ne yaptığını bildiğiniz için bilgisayar oyunu oynamanın ona zarar veremeyeceğini düşünüyorsunuz. bütün ülkede çocuklar, uzun süreler boyunca bu oyunları oynuyorlar. Bunun, onları öldürebileceklerini ayrım etmiyorlar.” söyledi Chris, 12 saat oyun oynadıktan sonra dışarı çıktı. Daha sonra arkadaşına göğsünde ağrı hissettiğini dedi ve yere yığıldı. sıhhat ekipleri hadise yerine gelmesine karşın onu kurtaramadılar. Adli doktor 20 yaşında olan bu gencin hiçbir sıhhat problemi olmamasına rağmen derin toplardamar pıhtılaşması nedeniyle öldüğünü onayladı
Bir kişi daha oyun oynarken öldü!Bir kişi daha oyun oynarken öldü!
Chris’i tanıyan David isimli birisi onun oyun tutkusuyla alakalı olarak “Chris, Xbox’ı için yaşardı. Bir oyuna başladığında, ara vermeden olarak saatlerce oynardı. Bu müddet bazen 12 saati bulurdu.” şeklinde bir izah yaptı.
loading...

Yorumunuzu Bırakın